damir sabol:
'Photomath će biti još korisniji, a sve što smo dobili uložit ćemo u - ljude'

Izvor: tportal.hr / Autor: tportal
U budućnosti se Photomath neće mnogo mijenjati, ali će postati korisniji, otkriva nam Damir Sabol, začetnik ideje o ovoj aplikaciji i direktor istoimene tvrtke. U kratkom intervjuu za tportal otkriva gdje će potrošiti prikupljenih šest milijuna dolara investicija i daje tri savjeta svima koji se žele baviti sličnim poslom.
Koji su vam daljnji planovi s aplikacijom Photomath?
Plan je dalje razvijati edukacijske mogućnosti aplikacije - omogućiti korisnicima da što prije i efikasnije dobiju objašnjenja i razumijevanje matematičkog problema i osnovnih matematičkih koncepata koji stoje iza specifičnog problema kojim se korisnik bavi. To ima dvije komponente - jedna je tehnološka gdje se razvijaju nove tehnologije koje to omogućavaju na mobilnom telefonu, a druga je sadržajna - stalni proces kreiranja matematičkog sadržaja i metodičkih pristupa. Smatramo da postoji velika potreba za edukacijskim sredstvom i da Photomath može unaprijediti edukacijski proces.
Photomath u brojkama
- 100 milijuna preuzimanja
- 1.234.054.453 matematičkih zadataka rješeno svakoga mjeseca
Gdje se aplikacija najviše koristi, tko je najviše koristi i hoće li se s njom nešto mijenjati?
Najviše se koristi u USA, a zatim slijedi Rusija. Što se tiče korisnika, najviše je koriste srednjoškolci jer za 1. ili 2. razred srednje škole zaista pružamo kvalitetna objašnjenja i sadržaj. No, koristi se i u osnovnoj školi ali i na fakultetima gdje korisnici moraju obnoviti znanje. Nije beznačajan i segment roditelja koji koriste Photomath kako bi mogli pomoći svojoj djeci. Mijenjati nećemo puno u korisničkom iskustvu ali će daljnjim razvojem aplikacija biti sve korisnija.
-
17
analiza hup-a
Ovako izgledaju plaće IT-jevaca u Hrvatskoj, a ostvari li se ovih pet prijedloga mogle bi još rasti. I to ne samo njima...
-
24
ususret hack it dayzu
'Ove godine nudimo više nego ikada, a pobjednicima želimo poručiti: Niste sami'
-
9
intervju: hrvoje tkalčić
Svijet je zadivio otkrićem o Zemljinoj jezgri, a za tportal otkriva: 'Na posao idem s osmijehom na licu'
U što ćete uložiti dobivena sredstva?
Gotovo sve ide u ljudske resurse - inženjere i ljude koji rade na razvoju proizvoda, studente i profesore matematike koji razvijaju matematički sadržaj, ali i tim u USA koji razvija poslovne aspekte tvrtke kao što su strateška partnerstva, marketing itd.

Photomath
Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Photomath
Što stoji iza ovog uspjeha, koliko ljudi radi na aplikaciji, planirate li širenje tima?
Stoji zapravo već gotovo 5 godina rada, a sad smo prešli 30 zaposlenih. No, s nama radi i puno studenata pa je broj koji se tu kreće i veći od 50. Sad smo zbog investicije intenzivirali aktivnosti i dalje ćemo širiti tim. Iako je investicija uspjeh, to nam se čini kao početak jer se tek moramo tržišno dokazati i doći do samoodrživosti.
Koje su prosječne plaće u tvrtki?
Pokušavamo ponuditi zaposlenima konkurentne uvjete pa biti i iznad onog što tržište nameće.
Tri preporuke svima koji bi se htjeli otisnuti u slične poduzetničke vode…
Prvo, ideje nisu nevažne ali realizacija radi stvarnu razliku. Zatim, potrebno je brzo i puno eksperimentirati i biti spreman i na promašaje. To ide pod učenje. I treće, brinite se za sebe. Ako ste zdravi i dobro se osjećate biti ćete i uspješniji.