ISPROBALI SMO

Osluhnuli smo žičanu verziju Razerovih slušalica ManO'War

30.11.2016 u 08:20

Bionic
Reading

U svijetu gejmerskih slušalica Razer nastavlja svoju liniju audiouređaja rafiniranim slušalicama Razer ManO'War – setom koji ovog puta dolazi u analognoj, odnosno 'žičanoj' verziji

Postoji jedno općenito pravilo kod izbora slušalica. One koje se na vaš omiljeni PC ili konzolu spajaju putem žice u pravilu su bolje od njihovih bežičnih varijanti. To pravilo je potvrđeno i kod žičane verzije Razerova popularnog para slušalica ManO'War. Njihova wireless varijanta izašla je u svibnju ove godine te je igračima ponudila virtualni 7,1 zvučni sustav uparen s elegantnom slušalicom i nepotrebnim osvjetljenjem Chroma.

Razlog što kažem nepotrebnim ovdje ističem zbog činjenice da kao i svaki bežični uređaj, ManO'War morate povremeno puniti. Par ledica koje ne služe apsolutno ničemu te su samo još jedan razlog zbog kojeg ćete za punjačem posezati prije nego što biste, realno, trebali. Žičana verzija koju upravo recenziram na sebi nema komplet ledica Chroma, što zapravo nema smisla s obzirom na to da je potrošnja u ovom slučaju nevažna (osim ako ste PC spojili na akumulator).


Osnovna konstrukcija slušalica ovdje je ista kao i kod izvornog para koji je, kao i velika većina periferija iz Razera – napravljena od plastike. Sam osjećaj nošenja slušalica udoban je zbog ultra mekanih jastučića napravljenih od mekane umjetne kože. Same slušalice nisu pretjerano teške te ne pritišću lubanju poput škripa, što je definitivni plus. Najbolja 'forica' na koju sam se već navikao kod Razera je mikrofon koji se da uvući u samu slušalicu. To u principu znači da nećete tijekom cijelog vremena što ih imate na glavi, izgledati kao da ste upravo alt-tabali Call of Duty.

Nakon što odlučite želite li slušalice spojiti izravno u audiojack od 3,5 milimetara ili USB, morate voditi računa da od virtualnog 7.1 nećete čuti apsolutno ništa ne pribjegnete li potonjem. USB priključak za Razer ManO'War je ujedno i zvučni procesor koji komunicira s vašim drajverima za zvuk. Što se kompatibilnih zvučnih komponenti tiče, sve što vam treba je instaliran softver Razer Synapse. Ako ih uključite u PlayStation 4, one će raditi automatski.

Sad, što se tiče samog zvuka, Razer ManO'War je osjetno bolji od svoje bežične varijante. Ne radi se o zvuku koji će vas baciti u psihodelični trans, već vam ponuditi ono što ste od Razerovih slušalica u principu i očekivali. Basevi su i dalje besmisleno jaki, visokotonci se mogu čuti u tragovima, dok za srednjotoncima treba malo kopati putem softvera za podešavanje zvuka. Ukratko – ovo nisu audiofilske slušalice, već solidni proizvod donekle vrijedan uloženog novca. Ako to uzmete u obzir i pomirite se s činjenicom da ćete se nauživati uz dubok bas, ne biste trebali imati problema.

Još jedna stvar koju valja spomenuti u ovom slučaju je i cijena. Za 1055 kuna ovaj par slušalica s mikrofonom pripada u višu klasu gejmerskih periferija. Stvar koju valja naglasiti je sljedeća: ako tražite izvrstan zvuk u istom cjenovnom rangu, bolju soluciju ćete pronaći u kupnji običnih slušalica za 990 kuna i mikrofona za 60 kuna. Razer ManO'War Wired, podsjetimo, košta manje od njegove bežične verzije, što je zbilja jako dobar korak prema naprijed. Također, ima kvalitetniji zvuk, što je uzevši u obzir solidnu kvalitetu izvornog ManO'Wara vrlo dobra vijest.

U konačnici se jedino valja zapitati što očekujete od para slušalica s mikrofonom. Razer ManO'War Wired korak je prema naprijed u odnosu na njegovog bežičnog rođaka. Riječ je o udobnom ali skupom headsetu koji će vam pružiti užitak pozicioniranog zvuka u bučnim pucačinama, utrkama i simulacijama. Ako ste očekivali audiofilske slušalice ili slušalice za pravo uživanje u glazbi i filmovima, vjerujem da je ovo dobar tren da ih počnete tražiti negdje drugdje.

Razer ManO'War 7.1 Wired gaming headset
ustupio: Instar

Vrsta slušalica: žičane, zatvorene
Vrsta priključka: 3.5 mm, USB
Vrsta surrounda: virtualni
Materijali: plastika, umjetna koža
Platforme: PC, Mac, Xbox One, PlayStation 4
Cijena: 1055 kn (Instar

plus:
- udobnost,
- basevi,
- mikrofon,
- surround zvuk.

minus:
- materijali izrade,
- srednjetonci, visokotonci,

- ovisnost o softverskom paketu Synapse.
- cijena

Ocjena: +3