3:1 U MAKSIMIRU

Sammir: Zbog poziva sam želio dati sve od sebe

29.09.2012 u 20:29

Uvjerljivo je Dinamo slavio u derbiju protiv Hajduka 3:1. Mada je splitski sastav poveo vrlo rano, Sammir i Čop su ekspresno preokrenuli rezultat da bi Sammir svoji drugim pogotkom na utakmici zapečatio pobjedu 'modrog' sastava

Prvo ime susreta bio je Sammir koji je nakon poziva hrvatskog izbornik Igora Štimca želio pokazati da opravdava njegovo povjerenje

'Poziv u reprezentaciju me je jako razveselio. Prije utakmice sam bio jako sretan. Htio sam dati sve od sebe, hvala Bogu dao sam dva gola. Rano smo primili gol, no cijelo vrijeme smo znali da samo bolji i uspjeli smo se vratiti i na kraju im zabiti još tri gola', kazao je Sammir nakon utakmice te dodao.

'Dobio sam dozu samopouzdanja i hvala svim suigračima na dobroj igri. Na poluvremenu nam je trener rekao da nastavimo dobro igrati i da ćemo dati još koji gol, što se i dogodilo'

Pred Dinamom je sada gostovanje kod ukrajinskog imenjaka iz Kijeva.

'Dobili smo dozu samopuzdanja i sad idemo tamo napraviti dobar rezultat', završio je Sammir.

Mateo Kovačić je također odigrao vrlo dobru utakmicu.

'Odigrali smo fenomenalno, a rano vodstvo Hajduka je dalo ton cijeloj utakmici. Srećom, vratili smo se i pokazali da smo prava ekipa. Već i protiv Rijeke nismo bili loši, ali Hajduk je za razliku od njih pokušao igrati i to nam je dalo više prostora. U nastavku smo ih stisnuli, a posebno bih istaknuo Šimunića koji igra kao da mu je 20 godina. S njim iza leđa meni i Ademiju je lakše igrati i sve funkcionira bolje. Za Kijev nećemo najavljivati ništa, ali došli smo u Ligu prvaka nešto i napraviti i pokušat ćemo tamo i pobijediti.'

Iz Hajdukove svlačionice izašao je i golman Goran Blažević

'Rani gol nam je dao krila, ali Dinamo je kvalitetna momčad i kad su se sabrali i stali na loptu, pokazali su što znaju. Da budem sasvim pošten, nemamo za čime žaliti jer nismo bili na adekvatnoj razini.'

S Blaževićem se složio i jedini strijelac Hajduka Mijo Caktaš

'Ušli smo odlično, zabio sam i gol, ali nažalost došao je pad koncentracije i sve je otišlo u krivom smjeru. Nedostaje nam jedan stariji igrač da poveže redove. Lijepo je igrati pred ovoliko naših igrača, ali Dinamo je bio bolji i mogu im samo iskreno čestitati.'