PO TREĆI PUT

Dinamo završio prvenstvo pobjedom protiv Hajduka!

26.05.2013 u 19:58

U posljednjem kolu MAXtv Prve lige Dinamo je svladao Hajduk na Maksimiru, Rijeka osigurala Europu, dok je Zadar osigurao opstanak

Dinamo je i po treći put ove sezone pobijedio u velikom hrvatskom derbiju. Modra momčad ušla je u ovaj susret kao veliki favorit i opravdala očekivanja svojih navijača, koji su uz pobjedu svojih ljubimaca mogli proslaviti kraj ovosezonskog izdanja MAXtv Prve lige.

Jurčićeva momčad odlično je otvorila utakmicu i već u 6. minuti povela. Strijelac je bio Zvonko Pamić, koji je pogodio glavom nakon asistencije Pivarića. No, isti igrač u 24. minuti postigao je pogodak u vlastitu mrežu. Glavom je nespretno produžio jednu loptu pokraj nemoćnog Kelave.

Hajduk je nakon pogotka dobio krila, Kouassi je mogao zabiti, ali je loše reagirao na ubačaj Stojanovića u 39. minuti. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Husejinović je zabio za Dinamo, no pomoćni sudac je neopravdano podigao zastavicu i tako oštetio 'modre'.

Ipak, ta oduka nije utjecala na konačni rezultat. U drugom dijelu ušao je bivši 'hajdukovac' Ante Rukavina i u 55. minuti postao prvi igrač koji je u karijeri zabio u dresu oba kluba u velikom derbiju. Pogodio je glavom nakon prekida i doveo svoju momčad u vodstvo.

Hajduk je u 64. minuti morao izjednačiti, ali Džoni je pucao neobjašnjivo loše iz blizine nakon odbijene lopte Kelave. Tek je uspio pogoditi vratnicu. Do kraja dvoboja gosti više nisu bili u stanju opasno zaprijetiti, a Dinamove kontre pronašle su put do mreže u 93. minuti, kada je Marcelo Brozović ostao sam pred Kalinićem i zabio za konačnih 3:1.

U drugim utakmicama MAXtv Prve lige koje su se igrale u isto vrijeme Rijeka je uvjerljivo pobijedila posljednji Zagreb, dok je Split remizirao u Zadru i tako ostao bez Europe, a domaćin je izborio opstanak. Osim Zagreba, ispadaju još i Cibalia te Inter.