rutinska pobjeda 'tricolora'

Srbi nam nisu pomogli protiv Francuza; ili nisu htjeli ili nisu mogli

22.01.2018 u 19:40

Francuska je s uvjerljivih devet razlike, 39:30, svladala Srbiju te će kao vodeća momčad Skupine I dočekati posljednji okršaj s Hrvatskom, odnosno bitku za polufinale. 'Tricolorima' se ozlijedio prvi golmna Gerard, ali pitanje je koliko je ozljeda ozbiljna

Hrvatska se nadala da bi Srbija mogla možda ozbiljnije zaprijetiti Francuskoj te eventulano otkinuti bod favoritima.

• +3
Francuska - Srbija (EP u rukometu 2018) Izvor: Pixsell / Autor: Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Međutim, ne da nisu otkinuli bod(ove), već su odigrali daleko ispod očekivanog pa je Didier Dinart mogao odmarati glavne igrače za dvoboj s Hrvatskom u srijedu.

Srbija je bila ravnopravna tek u uvodnih 15-tak minuta a rezultatski zaostatak tada je iznosio podnošljivih 'minus 2' (10:12).

Potom su Francuzi serijom 4:0 otišli na velikih plus šest (16:10) i već u 20. minuti sve je bilo riješeno.

Ipak, da sve ne prođe baš idealno po Francuze, 'pobrinuo' se prvi golman Vincent Gerard, koji je u dosadašnjim utakmicama bio sjajan. Lopta ga je u jednom trnutku pogodila u prste, pa ga je na golu zamijenio Cyril Dumoulin.

E sad, je li nešto ozbiljno ili ne, morat ćemo pričekati informacije iz francuske svlačionice. No, Gerard do kraja utakmice više nije izlazio na teren.

Kod Francuske najbolji strijelci bili su Luka Karabatić, koji uglavnom igra samo obranu, te Raphael Caucheteux, koji rijetko dobija priliku zaigrati. Obojica su zabili po 7 golova.

U redovima Srbije Nemanja Zelenović postigao je 7, a Petar Nenadić 6 pogodaka.