POTVRDILA STRUKA

Više nema isprike: Ove serije osvojile su Emmyje i morate ih pogledati

24.09.2019 u 06:56

Bionic
Reading

Ako vam preporuke kritičara iz medija i gledatelja s raznih foruma i specijaliziranih stranica nisu bile dovoljne, ili zbog nedostatka vremena poklanjate pažnju samo najboljima, više nemate isprike. U Los Angelesu je održana glamurozna svečanost dodjele prestižnih televizijskih nagrada Emmy, a ove serije osvojile su nagrade i konačno ih morate pogledati

Najboljom u kategoriji dramskih serija proglašena je 'Igra prijestolja', svjetski televizijski fenomen i najgledanija serija u povijesti HBO-a, temeljena na popularnom fantastičnom serijalu knjiga 'Pjesma leda i vatre' Georgea R. R. Martina. Dugo iščekivana završna osma sezona nije glatko prošla kod publike, a spektar kritika kreće se od gafa sa zaboravljenom papirnatom Starbucksovom čašom na stolu do prigovora na račun radnje. Ako ne zazirete od krvi razlivene po malim ekranima, 'Igra prijestolja' će vam kroz svoje 73 epizode priuštiti obilje uzbudljivih trenutaka i najbolje bitke koje su mali ekrani do sada uprizorili. Serija je nagrađena još jednim ovogodišnjim Emmyjem, onim za najboljeg sporednog glumca, a osvojio ga je Peter Dinklage.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Youtube

Pobjedu u kategoriji najbolje komedije odnijela je britanska serija 'Fleabag', autorsko djelo Phoebe Waller-Bridge, mlade britanske spisateljice i glumice koja je u osvajanje publike krenula s pozornice londonskog kazališta prije nekih šest godina, uz ne baš dobre prognoze kritike. Kritičari su bili u krivu jer se Waller-Bridge ove godine vratila na pozornicu i rasprodala sve predstave. Sadcom koji je talentirana spisateljica i glumica upotpunila klasičnim britanskim začinima poput tuge, boli i raspada obitelji, a nije joj promaknula ni masturbacija na temu Obama, nagrađen je i za najbolji scenarij i najbolju režiju, a sama Waller-Bridge osvojila je nagradu za najbolju glumicu u komediji. S ukupno osvojene četiri nagrade, 'Fleabag' je najveći dobitnik ovogodišnjih Emmyja.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Youtube

Najboljom mini serijom proglašen je 'Černobil'. Osim o nesreći koja se zbila krajem travnja 1986. u nuklearnoj elektrani u ukrajinskom Černobilu, serija progovara o tome što se događa kad politički moćnici ignoriraju upozorenja znanstvenika i kad se politički i ekonomski interesi stavljaju ispred istine. Samo nekoliko dana nakon završetka prikazivanja na HBO-u početkom lipnja serija je izbila na vrh IMDb-ove ljestvice najboljih svih vremena i do danas je ostala u prvih pet.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Youtube

Najboljim muškim glumcem u dramskoj seriji proglašen je Billy Porter za ulogu Praya Tella u seriji 'Pose'. Serija o njujorškoj kulturnoj i plesnoj sceni s kraja osamdesetih, čiju glumačku postavu najvećim dijelom čine LGBTQ i transrodni glumci, hvata se u koštac s problemima LGBTQ zajednice na dosad neviđen način.

Izvor: Društvene mreže / Autor: FX

Nagradu za najbolju glumicu u kategoriji dramske serije odnijela je britanska glumica Jodie Comer za ulogu psihopatske ubojice Villanelle u seriji 'Killing Eve'. Pojavljivanje njezina lika u drugoj sezoni bilo je upitno nakon dramatičnog obračuna u finalu prve sezone, ali ni sama Eve (Sanda Oh), časnica MI5 koja se u drugoj sezoni bacila u još žešću akciju, nije znala je li žena koju je navodno ubila zapravo živa ili mrtva. S obzirom na osvojenog Emmyja, znamo da je Villanelle ipak živa. Znamo i da je Jodie Comer pobijedila u utrci za najbolju glumicu u dramskoj seriji, a tko će pobijediti u igri mačke i miša, u koju su se uključili još neki, doznajte gledajući seriju.

Izvor: Društvene mreže / Autor: YouTube

Likovi ubojica dobro prolaze na ovogodišnjim Emmyjima, čak i kad je riječ o humorističnoj seriji, jer najboljim glumcem u tom žanru proglašen je Bill Harder za ulogu Barryja u istoimenoj seriji. Plaćeni ubojica Barry dosegnuo je savršenstvo u poslu kojim se bavi pa mu je ubijanje za novčanu naknadu postalo dosadno. Prateći jednu od svojih meta, Barry je upisao satove glume i tako otkrio svoju novu strast. Tijekom mukotrpnog i zabavnog procesa 'profesionalne preorijentacije' Barry počinje razvijati i moralne dvojbe koje gledateljima ispred malih ekrana donose obilje zabave.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Youtube