Reakcije na Marićevu ostavku
'Bježi prvi časnik s Plenkovićeva Titanika izbušenog korupcijom'

Nikola Grmoja i Mirela Ahmetović
Izvor: Pixsell / Autor: Pixsell
Zastupnik Mosta Nikola Grmoja na Facebooku je napisao: Bježi prvi časnik s Plenkovićeva Titanika izbušenog korupcijom, aferama i inflacijom. Ako nisu zdravstveni razlozi, a nadam se da nisu, postoje samo dvije opcije: Ili se sam našao na udaru DORH-a, a bio je akter mnogih afera koje se doduše nisu lijepile na njega ili bježi iz Vlade svjestan kakav nam gospodarski armagedon dolazi. Uglavnom, sad je i zadnjem plenkistu u Hrvatskoj jasno, Andrej Plenković je prošlost! Vrijeme je za nove izbore!
-
9
profesor na ekonomiji
Tko je Marko Primorac, kandidat za novog ministra financija?
-
18
ministar financija
Zdravko Marić podnio ostavku. Evo po čemu ćemo ga pamtiti
-
aMERIČKA TRGOVINSKA KOMORA
AmCham ministru Mariću predstavio prijedloge za daljnje porezno rasterećenje: Treba smanjiti stope poreza na dohodak
Mirela Ahmetović (SDP) na Twitteru je napisala:
'Zadnji put kad je Marić dao ostavku, gazda mu je pobjegao iz zemlje, a tvrtka propala. Kada ode najpopularniji ministar u Vladi, to znači da je Vlada pala, samo Plenković ne želi priznati. Dosta agonije, idemo na izbore!, napisala je Ahmetović.
'Pitam se imaju li 'osobni razlozi' veze s provedbom uvođenja eura na koju upozoravam već duže vrijeme? Ok, pozitivnu odluku smo dobili, ali netko je treba i provesti, a to smo vrlo neozbiljno!", napisao je SDP-ov Domagoj Hajduković.
'Da. Nije vrijeme za euro. Time to say good bye', napisala je bivša premijerka Jadranka Kosor.
Ostale oporbene reakcije na iznenadni odlazak ministra Marića najavljene su za sutra.
Također, sutra će premijer izvijestiti uži kabinet i parlamentarnu većinu o Marićevoj ostavci, te će ujedno predstaviti Marka Primorca kao kandidata za novog ministra financija, koji će pred Sabor već idućeg tjedna.