trijumf danske

Slovenci u ludoj atmosferi doživjeli poraz koji ih je dotukao do kraja!

19.01.2018 u 22:06

Slovenska rukometna reprezentacija pred nekoliko tisuća svojih navijača izgubila je u Varaždinu od Danske rezultatom 31:28 i tako gotovo u potpunosti izgubila šanse za plasman u polufinale...

Iza Veselina Vujovića i njegove izabrane vrste turbulentni je tjedan na Europskom prvenstvu tijekom kojeg su prijetili odlaskom s turnira i žalili se na suđenje u prve dvije utakmice, no do ovog petka još su imali izglede izboriti plasman u polufinale i ući u borbu za medalju.

• +3
EP u rukometu: Slovenija - Danska Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Ipak, danska reprezentacija zadala je Sloveniji konačni udarac, u odličnoj utakmici u varaždinskoj rukometnoj dvorani koja je bila ispunjena tisućama vatrenih navijača susjedne nam zemlje.

Bila je to neizvjesna utakmica u kojoj su se obje ekipe izmjenjivale u vodstvu, a Danska je na odmor otišla s prednošću 16:14. Vujović je ponovo imao zamjerke na suđenje, pogotovo nakon što dva njegova igrača isključena u istoj akciji sredinom drugog dijela, ali to nije prelomilo utakmicu, a Slovenci su samo s golom zaostatka (25:26) dočekali posljednjih deset minuta.

No, tada je proradio Landin na golu, a Lindberg, Hansen i Balling odveli su Dansku na +4, što nije bilo teško sačuvati u posljednjih pet minuta susreta.

Najbolji strijelac susreta bio je Lasse Svan Hansen koji je zabio 11 pogodaka za pobjedničku ekipu.

Danska je ovom pobjedom zasjela na vrh ljestvice kojeg dijeli s Njemačkom, dok Slovenija ima tri boda manje i nalazi se na posljednjem mjestu u skupini, bez realnih izgleda izboriti polufinale...