motivacijska poruka

Junak pobjede nad Liverpoolom otkrio kako su juniori Dinama dobili neočekivani 'poguranac' uoči utakmice

12.03.2019 u 19:14

Juniori Dinama izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka. U Zagrebu su pobijedili Liverpool 5:4 koji je pao tek nakon lutrije penala. Junak velike pobjede bio je golman Dinama Dinko Horkaš koji je 'redsima' obranio dva udarca s bijele točke

'Jako smo sretni, veliko hvala našim navijačima koji su nas nosili do pobjede tijekom svih 90 minuta. Za nas je igranje pred ovako punim stadionom veliko iskustvo, a ovo za nas nije krajnji domet. Mi možemo još i više, a sada se veselimo četvrtfinalnom dvoboju', rekao je nakon utakmice Dinamov kapetan i golman Dinko Horkaš.

Otkrio je junak velike pobjede i detalj koji je njemu i suigračima dao dodatan 'vjeter u leđa'. Iz Madrida je juniorima Dinama stigla neočekivana poruka...

'Prije utakmice smo dobili i veliku motivacijsku poruku Luke Modrića, hvala mu na tome, vjerujem da je i on ponosan zbog našeg prolaza', otkrio je Horkaš koji je obranama briljirao i na utakmici s moskovskim Lokomotivom. I tada je protivnicima, kao i sada Liverpoolu, kao od šale 'skidao' penale. No, ima Horkaš i svoj mali ritual za vrijeme izvođenja jedanaesteraca - u trenucima kad ih pucaju njegovi suigrači on se jednostavno okrene na drugu stranu. Gletati ne može...

'To je moj običaj odavno, nikada ne gledam suigrače kako pucaju penale. Gledam tribine, kada naši navijači skoče, onda vrisnem i ja', priznaje kapetan Dinamovih juniora.

U četvrtfinalu će 'mali modri' na boljeg iz susreta Chelseaja i Montpelliera. Koga bi on radije vidio na suprotnoj strani terena?

'Ma nama je svejedno, to su sve veliki klubovi, ali mi smo već pokazali kako se s takvima možemo nositi. Kod nas nije bilo straha, tražili smo pobjedu do zadnje minute, na kraju su odlučivali penali. Oni su lutrija, sretan sam zbog svojih obrana', zaključio je Dinko Horkaš.

• +17
Dinamo - Liverpool, 1/8 finala juniorske Lige prvaka, 12.3.2019. Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL