KIŠA, SNIJEG I BURA

Pred nama je pretežno sunčan dan. Poslijepodne promjena vremena diljem Hrvatske

16.03.2026 u 07:40

Bionic
Reading

Pretežno sunčano i dalje iznadprosječno toplo vrijeme očekuje se u ponedjeljak u većem dijelu zemlje, no poslijepodne će sa zapada i juga postupno rasti naoblaka, uz mogućnost mjestimične kiše ili kratkotrajnih pljuskova, progozira Državni hidrometeorološki zavod (DHMZ)

Mjestimična kiša ili kratkotrajni pljuskovi očekuju se ponajprije na zapadu Hrvatske te u unutrašnjosti Dalmacije. Prema večeri oborina će se proširiti i na središnje krajeve, dok bi u Gorskom kotaru kiša mogla prijeći u susnježicu i snijeg, osobito u višim predjelima.

Vjetar će u većini krajeva biti slab, a u drugom dijelu dana zapuhat će umjeren do jak sjeverni i sjeveroistočni vjetar. Na Jadranu će puhati slaba do umjerena bura, koja ujutro može biti i kratkotrajno jaka, dok će poslijepodne prevladavati sjeverozapadni i jugozapadni vjetar. Krajem dana na sjevernom Jadranu očekuje se naglo jačanje bure.

Najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između 15 i 20 stupnjeva Celzija.

U nastavku tjedna na kopnu i moru

Od utorka oblačnije i osjetno hladnije uz sjeverni, u srijedu i pojačan sjeveroistočni vjetar. Pritom uz mjestimičnu kišu i pokoji pljusak, u višem gorju može prolazno u noći i tijekom jutarnjih sati biti susnježice i snijega, čak se ponegdje može skupiti i tanji pokrivač. No, od četvrtka razvedravanje te uglavnom suho, a i dnevna temperatura opet malo viša, prognozira RTL-ov meoteorolog Dorian Ribarić.

Na Jadranu promjenjivo oblačno uz prvu marčanu buru. U utorak malo kiše može pasti na jugu, a u srijedu sporadično i drugdje, no samo u manjim količinama. Bit će vjetrovito, ali od četvrtka i znatno sunčanije kako će bura rastjerati oblake. Temperatura malo niža, no u nastavku tjedna se neće odviše mijenjati, a slabljenjem bure činit će se i barem malo ugodnije.