tuga u sloveniji

Omiljeni svećenik preminuo nakon uboda ose usred mise, župljani se opraštaju u suzama

24.06.2026 u 08:50

Bionic
Reading

Slovenski svećenik Robert Emeršič preminuo je od posljedica uboda ose, potvrdila je župa sv Jožefa Delavca Rače na Facebooku.

Njihov emotivni status prenosimo u cijelosti.

U nedjelju, 14. lipnja 2026. godine, kao grom iz vedra neba pogodila nas je vijest da je zbog reakcije na ubod ose tijekom Svete mise na Planici preminuo naš župnik Robi. Odjednom smo se našli pred potpuno novom i teškom situacijom. Trebalo je organizirati sve za oproštaj, sprovod, molitve, svete mise u župama…

Hvala svima koji ste molili i koji ćete još moliti za Robija. Hvala svima koji ste pomogli u organizaciji i provedbi njegova oproštaja u Župnoj crkvi u Framu i u Račama te sprovoda u Hočama. Hvala svim svećenicima koji su sudjelovali na Svetoj misi u utorak u Račama kako bismo se mogli oprostiti od njega – tamo gdje je najradije boravio, za oltarom na Svetoj misi koju je tako rado predvodio. Hvala biskupu Janezu Kozincu koji je predvodio misu u Račama i hvala nadbiskupu Alojzu Cviklu na misi zadušnici i sprovodu.

Hvala moliteljima, pjevačima, muškarcima koji su ga unijeli u obje crkve, hvala svima koji ste nazočili njegovu oproštaju u Framu, Račama i Hočama. Hvala g. Sami Repolusku na odabranim dirljivim riječima oproštaja. Hvala Foto Brbre iz Slovenske Bistrice što nam je ekspresno izradio sličice s likom pokojnika i darovao nam ih, hvala cvjećarki Mateji na lijepo izrađenim cvjetnim aranžmanima, hvala Pogrebnom poduzeću Maribor na dostojanstvenom posljednjem ispraćaju. Hvala g. dekanu – župniku u Hočama – g. Alojzu Petriču za svu podršku u ovim teškim trenucima za naše župe. G. dekan organizira da se održe sve svete mise koje su već bile predviđene u našim župama.

Hvala svim svećenicima koji pomažu u služenju misa. Hvala svima i svakome ponaosob za sve što je učinio i što će tek učiniti dobroga za naše župe. Život u objema župama ide dalje, ali vjerojatno malo drugačije nego do sada kada smo imali Robija. Na svima nama je da se udružimo i pobrinemo se da župe djeluju još bolje, jer je to bila Robijeva želja. Dragi župniče Robi, počivaj u miru.