neprovjerene informacije
Nakon što je Finska odlučila podnijeti zahtjev za članstvom u NATO-u, Rusija najavila gašenje isporuke plina

Izvor: EPA / Autor: DIMITRIS TOSIDIS
List nije precizirao odakle je stiglo upozorenje, a Reuters nije mogao provjeriti tu informaciju.
Finski predsjednik Sauli Niinisto i premijerka Sanna Marin u četvrtak su rekli da će Finska podnijeti zahtjev za pridruživanje NATO-u "bez odgađanja", što je navelo Rusiju da obeća da će odgovoriti.
Većina plina koji se koristi u Finskoj dolazi iz Rusije, ali na plin otpada tek oko pet posto godišnje potrošnje energije u zemlji.
No gubitak većinske opskrbe plinom značio bi da industrijski divovi poput Nestea i Metse, kao i druge tvrtke u šumarstvu, kemijskoj i prehrambenoj industriji, moraju pronaći alternativne izvore energije ili prilagoditi svoju proizvodnju.
Finska vlada je 5. svibnja objavila da je spremna na mogućnost da njezin istočni susjed prekine isporuku plina krajem svibnja kao odgovor na odbijanje Finske da ispoštuje ruski zahtjev i plaća plin u rubljima.
Finska i Baltik, s izravnim plinovodnim vezama s Rusijom, više se oslanjaju na ruski plin nego druge europske zemlje. Ako se ruska opskrba plinom smanji ili prekine, Finska, Estonija, Latvija i Litva možda će morati smanjiti potražnju, objavila je mreža europskih plinskih operatera ENTSOG u ljetnoj prognozi u travnju.


ASUS 15 X515EA-BQ311T
Uštedi 580 knCore i3 1115G4, 8GB, SSD 256GB, Intel grafika, 15.6" LED FHD, Windows 10 operativni sustav.
KUPI SADA

HP deskjet 2721e
TOP!6 mjeseci besplatnog printanja uz Instant Ink i HP+. Wi-Fi, Bluetooth, 1200 dpi.
KUPI SADA

ASUS Zenbook UX425EA-WB503T
Uštedi 930 knCore i5 1135G7, 8GB, 512GB SSD, Intel grafika, 14" IPS FHD, Windows 10 operativni sustav.
KUPI SADA

KINGSTON memorija
TOP!SSD 500 GB i SSD vanjski 1000 GB.
KUPI SADA

iPad 9th
Uštedi 220 kn10.2" Apple iPad 9. generacije, Wi-Fi, 64GB.
KUPI SADA

XIAOMI smartphone
TOP!Vrhunskih performansi i kvaliete.
KUPI SADA