3:1 U DERBIJU

Dinamo uvjeljiv protiv Hajduka na Maksmiru

29.09.2012 u 16:37

Dinamo i Hajduk u subotu poslijepodne igraju najveći hrvatski nogometni derbi. Na Maksmiru će se sučeliti 'modri' i 'bijeli' u bitki za bodove koji bi u tako izjednačenom ligaškom natjecanju mogli itekako značiti puno u utrci za naslov prvaka

Utakmicu Dinama i Hajduka možete u izravnom prijenosu gledati na match.tportal.hr

Prvi ovosezonski derbi Dinama i Hajduka bit će uprizoren u subotu poslije podne na Maksmiru. 'Modri' su nesumnjivo favoriti u toj utakmici, no mladost i sportska drskost splitskih 'bijelih' nesumnjivo će zakomplicirati želju domaćina da brzo i glatko riješe pitanje pobjednika.

Dinamo: Ivan Kelava, Josip Šimunić, Arijan Ademi, Mateo Kovačić, Sammir, Tonel, Josip Pivarić, Fatos Beqiraj, Domagoj Vida, Ante Rukavina, Ivan Krstanović
Hajduk: Goran Blažević, Danijel Stojanović, Antonio Milić, Goran Milović, Avdija Vršajević, Mirko Oremuš, Josip Radošević, Mijo Caktaš, Mario Maloča, Ivan Vuković, Marko Bencun

Nedugo nakon utakmice na tportalu ekskluzivno pogledajte sažetak derbija Dinama i Hajduka!

Dinamo - Hajduk 3:1(2:1)

90+4 Kraj utakmice
90+2 Poništen gol Dinamu nakon što je mladi Halilović fantastično prošao i dodao do Krstanovića
90' Igrat će se četiri minute sudačke nadokande
89' Izašao je Oremuš, ušao Steven Luštica (Hajduk)
87' Prekršaj Krstanovića u kaznenom prostoru Hajduka
82' Izlazi Sammir, ulazi Alen Halilović (Dinamo)
78' Gooooooooooooool! 3:1 - s bijele točke je pogodio Sammir
77' Jedanaesterac za Dinamo, Vida je sapleten pri ulasku u kazneni prostor, 100 posto ispravno. Krivac Vršaljević
76' Dobra akcija Čopa, ali slab završetak; lopta odlazi pored gola
75' Izlazi Kovačić, ulazi Ivan Krstanović (Dinamo)
74' Večeras sigurnošću i točnošću u intervencijama pažnju plijeni Joe Šimunić
70' Izlazi Beqiraj, ulazi Marcelo Brozović (Dinamo)
66' Šut Milića iz velike udaljenosti, nema prijetnje za Kelavu
63' Hajduk je uspostavio ravnotežu na travnjaku, no zasad je još bez konkretne prilike za izjednačenje
60' Izvrstan ubačaj vide s desne strane, no Pivarić se spetljao, a Rukavina izgubio loptu u dobroj poziciji
57' Izlazi Bencun, ulazi mladi 16-godišnji Josip Bašić (Hajduk)
55' Šut Radoševića s gotovo 35 metara iskosa s lijeve strane, lopta je otišla daleko pored gola
52' Utakmica je brzo nastavljena, izgubljeno je tek minutu, dvije
51' Utakmica je prekinuta zbog baklji koje su s istoka na travnjak ubacili navijači Dinama
50' Izvrsna kontra 'modrih'; Kovačić je fantastično uposlio Beqiraja, a napadač Dinama promašio iz 100 postotne prilike
48' Hajduk je u drugi dio ušao odlučnije i odmah dobio korner; nažalost po navijače 'bijelih' od svega nije bilo ništa
46' Dinamo ima prvu loptu u drugom dijelu

45+1 Kraj prvog poluvremena
45' Igrat će se samo jedna minuta sudačke nadoknade
44' Gooooooooooooool! 2:1 Čop je pogodio pored istrčalog Blaževića za veliki preokret. Fantastičan asist Kovačića.
41' Lijep centaršut Pivarića, šut Rukavine glavom odlazi zamalo pored gola
39' Novi šut Sammira, ovog puta splitska obrana blokira
36' Gooooooooooooool! 1:1. Rukavina je lijepo prebacio splitsku obranu, a Sammir volejem s 15 metara izjednačio
34' Iz igre izlazi ozljeđeni Stojanović, a ulazi Jonjić (Hajduk)
33' Sammir je izveo korner, Tonel pucao glavom, ali Blažević je s lakoćom uhvatio loptu
31' Dinamo ima veliku dominaciju, a Hajduk prijeti kontranapadima. Rezultat je i dalje 0:1
28' Čop sam pred Blaževićem, no gostujući golman je opet uspješniji
26' Nova dobra akcija rukavine i Beqiraja, no stasiti Crnogorac je bio u zaleđu
24' Dinamo je opet u šesnaestercu Hajduka, no Rukavina, Beqiraj i Sammir ipak nisu dobro odigrali
21' Beqiraj u naletu, no njegov šut je otišao pored gola
17' Velika prilika za Ademija, prošao je dvojicu i sam izašao pred Blaževića, no splitski golman je fantastično obranio
15' Sammir pogađa 'živi zid', samo korner od svega
14' Odlična lopta Kovačića prema Čopu u prostor, a napadača 'modrih' ispred kaznenog prostora ruši Vršaljević; izvrsna prilika za Dinamo iz 'slobodnjaka'
13' Ademi puca u kaznenom prostoru, no njegov šut blokira Stojanović
12' Prva ozbiljna prilika za Dinamo, no Čop je zamalo promašio nakon uklizavanja
9' 'Slobodnjak' za Hajduk na 18 metara, Vuković je poslao 'bombu', no Kelava ju je malo dotaknuo i lopta je otišla tik iznad vratnice
8' Ubačaj Sammira s lijeve strane, Blažević s lakoćom hvata
4' Dinamo nakon primljenog pogotka ima inicijativu, no 'bijeli' napadju poput osica pokušavajući osvojiti loptu
1' Gooooooooooooool! Hajduk vodi nakon nepune minute, strijelac Caktaš
1' Počela je utakmica, Hajduk ima prvu loptu
1' Na Maksmiru se skupilo jedva 7.000 navijača, puno premalo za derbi Dinama i Hajduka