'petarda' na maksimiru

[VIDEO/FOTO] Dinamo bez milosti prema Istri; 'modri' su goste iz Pule 'počastili' s čak pet golova u mreži

08.11.2020 u 17:47

Nogometaši Dinama na Maksimiru su s čak 5:0 porazili Istru 1961 u susretu 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige

Iako su nastupili oslabljeni neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca, 'modri' na Maksimiru nisu dozvolili iznenađenje i rutinski su stigli do novih bodova.

Istra jednostavno nije dorasla izazovu protiv Dinama koji je u vodstvo stigao već u 6. minuti kad Mario Gavranović iskoristio pogrešku gostujuće obrane u predaji lopte i precizno zabio za 1:0.

U posljednjim trenucima prvog dijela utakmice Kristijan Jakić je zabio prekrasan gol za 2:0 pogodivši iz voleja s ruba kaznenog prostora same rašlje.

U 75. minuti raspoloženi Mario Gavranović koristi novu pogrešku Istrine obrane. Sam izlazi ispred golmana Istre Jurića te ga sjajnim lob udarcem prebacuje i zabija za 3:0.

Samo minutu kasnije Dinamo zabija i četvrti gol. Kastrati je ubacio, a Mislav Oršić zabija za vodstvo Dinama 4:0.

Za konačnih 5:0 i totalni potop Istre u 87. minuti utakmice zabija Marko Tolić.

Na ljestvici vodi Dinamo s 26 bodova, šest više od Osijeka, dok je Gorica treća sa 16 bodova.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.