OGLASILI SE IZ OBA KLUBA

Sramota na hrvatskom stadionu! Prekinuta prijateljska utakmica Zadra i Šibenika zbog gnjusnog čina prema kolumbijskom braniču

17.08.2022 u 21:27

Prijateljska utakmica između Zadra i Šibenika prekinuta je u 65. minuti zbog rasističkog ispada jednog dijela navijača na stadionu Stanovi prema kolumbijskom braniču Marcosu Mini

Šibenski prvoligaš, uoči gostovanja u Varaždinu, odlučio je protiv člana 3. HNL dati minutažu igračima koji su manje igrali u dosadašnjem dijelu sezone, a ona je prekinuta kod gostujućeg vodstva 4:2.

'Skupina dečki bila je iza gola na tribinama, bez ikakvih navijačkih obilježja. Zadirkivali su igrače, pa i domaćeg golmana, a prije prekida bacili su bananu na travnjak pred našeg igrača Minu, hukali, na travnjak je doletjela i čaša, a potom su pobjegli s tribina', rekao je za sibenik.in sportski direktor Šibenika Dario Dabac koji je dodao:

'Neshvatljivo mi je da se ovakve stvari mogu događati u 2022. godini. Žao mi je što je do toga došlo, Zadar nam je bio idealan protivnik, imaju solidnu ekipu. Mi nemamo apsolutno nikakvih prigovora na njihove igrače, na klub, svi su osudili ponašanje pojedinca ili pojedinaca. Policija će napraviti zapisnik o događaju. Mi smo za svoje potrebe snimali utakmicu, pa možda snimka pomogne i otkrivanju počinitelja.'

Oglasili su se i iz zadarskog kluba preko društvenih mreža…

'HNK Zadar i HNK Šibenik 17.08.2022. u 18.00 sati odigrali su prijateljski susret koji je prekinut u 65. minuti kod rezultata 4:2 za Šibenik, nakon incidenta kojeg je izazvao dio gledatelja koji su ušli na zatvorenu južnu tribinu preskočivši ogradu. U 65. minuti spomenuta skupina bacila je bananu upućenu prema igraču Šibenika Marcosu Mini, nakon čega je susret prekinut i igrači su poslani u svlačionice. HNK Zadar se ovim putem ispričava Marcosu Mini i svim igračima, stručnom stožeru, upravi i svim navijačima HNK Šibenik zbog navedenog incidenta!'

'U ime svih Zadrana ovim putem se ispričavam Šibeniku i Marcosu Mini za ovaj sramotni ispad dijela gledatelja. Moram naglasiti kako to nisu naši navijači i da ovakvom ponašanju nema mjesta na sportskim terenima. Oštro osuđujem i zgrožena sam ovim činom i napravit ćemo sve potrebno kako bi se otkrili počinitelji ovog incidenta! Šibeniku zahvaljujem što su se odazvali našem pozivu za gostovanjem i želim im puno sreće u nastavku prvenstva!', riječi su predsjednice Zadra Ive Bokanović.