SRCE I BORBA

[VIDEO/FOTO] Riječi izbornika Line Červara odjeknut će cijelom Hrvatskom: Igralo se pod okolnostima koje nam nisu išle u prilog...

Hrvatska rukometna reprezentacija u susretu je 3. kola skupine C na Svjetskom prvenstvu u Aleksandriji svladala Katar sa 26:24 (13:11), a poslije utakmice svoje viđenje dvoboja dao je izbornik Lino Červar

Malo se lakše diše! Hrvatska si poslije kiksa s Japanom nije mogla dozvoliti novi posrtaj na SP-u, posebno ne protiv Katara, jer je gubitak bodova u toj utakmici značio i nemoguću misiju u drugoj fazi, u borbi za četvrfinale.

Poslije žestokih 60 minuta bilo je 26:24. Katarani niti jednom nisu poveli, ali niti hrvatski rukometaši nisu imali niti u jednom trenutku prednost veću od tri gola.

'Trebam čestitati igračima na velikoj pobjedi, jer se igralo pod okolnostima koje nam nisu išle u prilog. U ključnim trenucima su mlađi igrači ušli i pokazali su srce i borbu. Ovo je pobjeda hrabrosti, upornosti i to me raduje, ali to još nije ništa. Ima još dosta, ali s ovakvim iskustvima borbe možemo i u budućnosti složiti dobru ekipu', rekao je hrvatski izbornik.

U drugom krugu čekaju Bahrain, Argentina i Danska...

'Mi moramo sad malo sjesti i odmoriti, bilo je naporno čekati utakmicu. Držali smo taktičku pripremu s bocama i stolicama jer je bila kiša i nismo mogli trenirati. Dečki su htjeli da dobijemo i uložili su trud i moramo im čestitati', dodao je Červar.

• +21
Hrvatska - Katar; SP u rukometu 2021.; 19.1.2021. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Jozo Cabraja / kolektiff

Još nije odlučio hoće li aktivirati Igora Karačiča ili pozvati nekog sa šireg popisa za drugi krug...

'To ću kasnije razmišljati. Ja bi najradije da dođu svi ozlijeđeni, ali je ovo prilika za one mlađe. U teškim trenucima radi srce. Čovjek može biti mlad, ali starost određuje glava, a bili smo mladi u glavi. Pokazali su neustrašivost, Martinović smogne snage da puca još jednom i ako promaši, to je karakteristika pobjednika. Bilo je dobrih stvari, ali i loših u obrani u sredini u drugom poluvremenu.'