BOXING DAY

Novi čudesni preokret Uniteda, City kiksao!

26.12.2012 u 19:10

Popularni Boxing Day u engleskoj Premierligi bio je izuzetno dramatičan, a definitivno su najšokantniju epizodu ispisali nogometaši Manchester Uniteda i Newcastlea.

Čak je tri puta na Old Traffordu gost iz Newcastle vodio, ali mu to nije bilo dovoljno niti za bod protiv vodeće momčadi na ljestvici. Manchester United je slavio pogotkom Meksikanca Javiera Hernandeza, popualarnog Chicharita, u 91. minuti.

Po kišnom su vremenu ove dvije momčadi odigrale krajnje otvorenu utakmicu u kojoj je frcalo u oba šesnaesterca. Newcastle uopće nije bio podređen, u niti jednom trenutku ogleda, a recimo samo da je u 84. minuti, primjerice, kod 3-3 rezultata Ameobi pogodio stativu. Istina, Manchester United je prividno diktirao tempo i imao više loptu u svom posjedu, ali po broju šansi za pogodak momčadi su bile izjednačene.

Recimo i da je Jonny Evans postigao pogodak na obje strane, te da je Robin van Persie došao do trinaestog gola u sezoni (prvi strijelac lige zajedno s Michuom), odnosno, zabio je peti put u posljednjih šest prvenstvenih ogleda. Inače, Boxing Day je zbog lakše ozljede preskočio Wayne Rooney.

Prednost Uniteda je u odnosu na Manchester City opet porasla na sedam bodova budući da je aktualni prvak poražen kod Sunderlanda 1-0. Mancinijevoj momčadi je presudio njihov nekadašnji igrač Adam Johnson postigavši jedini gol na utakmici, u 53. minuti.

City je bio daleko bolja momčad kroz svih 90 minuta, pogodio je i stativu odmah na startu utakmice, kao što su gosti promašili čitavi niz prilika, no ovaj put su ostali i bez sreće.

Chelsea je minimalno slavio kod Norwicha golom Mate u 38. minuti, dok je Everton doma pobijedio Wigan 2-1. Nikica Jelavić je odigrao svih 90 minuta (žuti karton u 89.), ali je opet ostao bez pogotka. No, tri su boda Evertonu zato donijeli strijelci Osman i Jagielka.
Fulham je odigrao pred svojim navijačima 1-1 sa Southamptona bez Mladena Petrića u sastavu, dok je Harry Redknapp doživio drugi poraz zaredom na klupi Queens Park Rangersa. Nakon pada kod Newcastlea, na Boxing Dayu ih je pobijedio West Bromwich u gostima (2-1).

Premierliga, 19. kolo:

Manchester United - Newcastle 4-3 (Evans 25, Evra 58, Van Persie 71, Chicharito 90+1 / Perch 4, Evans 29-ag, Cisse 68)

Sunderland - Manchester City 1-0 (Johnson 53)

Norwich - Chelsea 0-1 (Mata 38)

Everton - Wigan 2-1 (Osman 52, Jagielka 77 / Kone 82)

QPR - West Bromwich 1-2 (Cisse 68 / Brunt 29, Green 50-ag)

Reading - Swansea 0-0

Fulham - Southampton 1-1 (Berbatov 8 / Lambert 85-11m)