ENGLESKA LIGA

Manchester City isprašio Newcastle; Liverpool upisao 30. prvenstveni trijumf te ostao u igri za rekord Premiershipa

08.07.2020 u 21:41

Nogometaši Manchester Citya porazili su s 5:0 Newcastle u 34. kolu Engleske lige, dok je West Ham doma izgubio od Burnleya (0:1) i nalazi se tik do zone ispadanja

City grabi prema osiguranju drugog mjesta, a junak pobjede nad Newcastleom bio je David Silva, koji je postigao jedan gol i namjestio dva. U strijelce su se upisali Jesus, Mahrez, Sterling i Fernandez, koji je pogodio svoju mrežu.

Manchester City sada ima 69 bodova, devet više od Chelsea, a dokraja su još četiri kola.

West Ham je izgubio od Burnleya (0:1), a pobjednički gol zabio je Jay Rodriguez udarcem glavom u 38. minuti. 'Čekićari' su 16. s 31 bodom, samo četiri više od zone ispadanja, dok je Burnley na devetom mjestu s 49 bodova.

• +5
Manchester City - Newcastle, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: Lee Smith/NMC/Pool

Golom Johna Egana u sudačkoj nadoknadi Sheffield United je pobijedio kod kuće Wolverhampton Wandererse (1:0). Sheffield je sada sedmi s 51 bodom, samo bod manje od šestoplasiranih Wolvesa.

Nogometaši Liverpoola slavili su u 34. kolu Engleske lige kod Brightona s 3:1 i ubilježili jubilarnu, 30. prvenstvenu pobjedu ove sezone.

Novi prvaci su već nakon osam minuta vodili s 2:0 golovima Salaha (6) i Hendersona, domaćima je nadu vratio Trosard (45), a Salah je svojim drugim golom u 76. minuti postavio konačnih 3-1.

Liverpool je pobjedom u Brightonu i dalje u konkurenciji da obori rekord Manchester Cityja u broju osvojenih bodova u sezoni. Četiri kola prije kraja Liverpool ima 92 boda, a City je u rekordnoj sezoni 2017/18 osvojio točno 100 bodova.