Mađari šokirali Slovence i totalno zakomplicirali situaciju u skupini; pet reprezentacija bori se za polufinale

• Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 19.01.2020 19:04
  • Objavljeno 19.01.2020 u 19:04

Rukometaši Mađarske pobijedili su u dvoboju II skupine EURA u Malmöu Sloveniju 29:28 (13:16) te će u posljednja dva kola Norveška, Slovenija, Mađarska, Island i Portugal imati priliku izboriti plasman u polufinale. Čeka nas napeta završnica i neizvjestan rasplet ove skupine...

Rukometaši Slovenije u utakmicu s Mađarima ušli su u statusu favorita, no 'fantje' su na kraju razočarali. Mađari se nisu predavali do samog kraja te su ovom pobjedom ostali u igri za plasman u polufinale EP-a.

U prvom poluvremenu ništa nije dalo naslutiti da će Mađari imati priliku iznenaditi jer su Slovenci igrali sjajno. Nakon prvih 30 minuta igre 'fantje' su imali tri gola prednosti i na odmor se otišlo rezultatom 16:13.

No, u nastavku se razbranio sjajni mađarski golman Mikler koji je svojim obranama slovenske rukometaše, te je bio jedan od glavnih 'krivaca' za potpuni preokret Mađarske.

Slovenci su vodili sve do 40. minute kada Mađari serijom 4:0 dolaze do prednosti koju nisu ispuštali do kraja. Gol odluke zabio je Ligetvari minutu i 15 sekundi prije kraja za 29:27.

• +5
EP u rukometu, Slovenija - Mađarska Izvor: EPA / Autor: ANDREAS HILLERGREN

Mađarsku je uz Miklera do pobjede vodio sjajni pivot Banhidi za kojeg Slovenci nisu imali rješenje, te je postigao devet golova, a Ligertvari je zabio šest golova. Dolenec s osam golova predvodio Sloveniju.

Pobjeda Mađara protiv Slovenije i Islanda protiv Portugala jako su zakomplicirali situaciju u II skupini u kojoj još igraju Norveška i Švedska. U ovom trenutku čak pet reprezentacija - s više ili manje šansi - može izboriti polufinale - to su Norveška, Slovenija, Mađarska, Island i Portugal...