svladan newcastle

Liverpool dramatično odveo epsku bitku sa Cityjem do zadnjeg kola Premiershipa

  • Autor: Ivan Janković
  • Zadnja izmjena 04.05.2019 22:44
  • Objavljeno 04.05.2019 u 22:42
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

U 37. kolu engleske Premier lige nogometaši Liverpoola teškom su mukom pobijedili Newcastle u gostima rezultatom 3:2 i tako odveli borbu za naslov protiv Manchester Cityja do posljednjeg kola...

Jürgen Klopp i njegova družina ponovo su na vrhu Premiershipa. Doduše, to se može promijeniti kada Manchester City odradi utakmicu protiv Leicestera u ponedjeljak, no jedno je sigurno: do posljednjeg kola nećemo znati tko će postati prvakom Engleske.

  • +4
  • +1

Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Liverpool je ove subote imao težak posao protiv Newcastlea i činilo se da bi mogao posrnuti, no iščupao je pobjedu. Poveli su gosti golom Van Dijk u 13. minuti, no uzvratio je Christian Atsu u 20. minuti.

Mohamed Salah zabio je za novo vodstvo u 20. minuti, ali odgovorio je u 54. minuti Salomon Rondon.

Egipćanin se zatim ozlijedio i iznesen je na nosilima s terena i navijači Liverpoola počeli su očajavati, no u 86. minuti ukazao se Devock Origi koji je uz pomoć braniča Lascellesa proslijedio loptu u mrežu i donio pobjedu svojoj momčadi.

Dejan Lovren igrao je do 83. minute, da bi ga zatim Klopp zamijenio i naredio totalnu ofenzivu.

Liverpool sada ima dva boda više na ljestvici i u posljednjem kolu igra protiv Wolverhamptona u zadnjem kolu, no Manchester City ako dobije Leicester City i Brighton u svojim preostalim utakmicama, obranit će titulu prvaka...

Engleska 1. liga

Bournemouth-Tottenham1:0
Wolverhampton-Fulham1:0
West Ham-Southampton3:0
Cardiff-Crystal Palace2:3
Newcastle United-Liverpool2:3
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Liverpool37297194
2.Manchester City36302492
3.Tottenham372311370
4.Chelsea36208868
5.Arsenal362061066
6.Manchester United36198965
7.Wolverhampton371691257
8.Everton371581453
9.Leicester361561551
10.Watford361481450
11.West Ham371471649
12.Crystal Palace371371746
13.Bournemouth371361845
14.Newcastle United371191742
15.Burnley371171940
16.Southampton379111738
17.Brighton36981935
18.Cardiff37942431
19.Fulham37752526
20.Huddersfield36352814

Sljedeće utakmice

5.5.Chelsea-Watford
5.5.Huddersfield-Manchester United
5.5.Arsenal-Brighton
6.5.Manchester City-Leicester
12.5.Manchester United-Cardiff
12.5.Burnley-Arsenal
12.5.Leicester-Chelsea
12.5.Tottenham-Everton
12.5.Watford-West Ham
12.5.Crystal Palace-Bournemouth