važna pobjeda

Kovač i Bayern ne mogu biti bliže naslovu prvaka Njemačke nakon novog posrtaja Borussije

04.05.2019 u 17:24

U 32. kolu Bundeslige nogometaši Bayerna kod kuće su pobijedili posljednjeplasirani Hannover rezultatom 3:1 te tako došli blizu obrane naslova prvaka Njemačke, s obzirom da je Borussia Dortmund odigrala tek 2:2 kod Werdera...

Nakon neočekivanog remija sa slabašnim Nürnbergom, Bayern ove subote nije ponovo podbacio i kod kuće je pobjedom protiv posljednjeplasiranog Hannovera nastavio grabiti prema tituli.

• +9
Bundesliga, FC Bayern - Borussia Dortmund Izvor: Pixsell / Autor: EXPA/PIXSELL

Golovima Lewandowskog i Goretzke u 27. i 40. minuti Kovačeva momčad stigla je do sigurnog vodstva već u prvom poluvremenu, a iako je Jonathas iz penala smanjio u 51. minuti, isti igrač ubrzo je isključen pa je Hannover bio osuđen na poraz kojeg je potvrdio Ribery u 84. minuti za konačnih 3:1.

Borussia Dortmund u kasnijoj utakmici protiv Werdera povela je 2:0 golovima Pulišića i Alcacera, a kad su svi pomislili da će nastaviti pratiti Bayern, primila je dva u drugom dijelu i morala se zadovoljiti bodom.

To znači da Bayern može proslaviti obranu naslova prvaka već u sljedećem kolu, ako pobijedi sljedećeg vikenda Leipzig u gostima...