borba za europu

Gorica za 23 minute zabila četiri gola i torpedirala Istru; pogledajte 'bombu' Muse Mohammeda

10.05.2019 u 19:17

Gorica i Istra odigrali su prvu utakmicu 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige ovog petka. Nakon uzbudljivih 90 minuta slavili su domaćini 4:1 te tako ostali u igri za mjesta koja sljedeće sezone vode u kvalifikacije za Europsku ligu

Puljani su ostali s igračem manje u 23. minuti kada je izravni crveni karton dobio Markus Pavić. No, gosti iz Pule, koji se bore za ostanak u HT Prvoj ligi, nisu se predavali te su i s desetoricom na terenu šokirali favorizirane domaćine...

U 31. minuti Ganac Obeng Regan iskosa s desetak metara precizno pogodio same rašlje za neočekivano vodstvo Istre.

Gorica je izjednačila u 60. minuti kada je Senegalac Cherif N'Diaye iz blizine pogodio mrežu gostiju.

U 71. minuti uslijedio je preokret jer je mladi Matija Dvorneković zabio za 2:1 udarcem s pet metara pod gredu nakon što je N'Diaye pogodio vratnicu.

Istra se u tim trenucima 'raspala', pa na 3:1 povećava Poljak Lukasz Zwolinski na dodavanje Lovrića u 80. minuti...

Tri minute kasnije Nigerijac Musa Mohammed zabija fantastični gol, udarcem s 30-tak metara šalje loptu u rašlje gostiju za 4:1.

Gorica je peta s 53 boda, koliko imaju i Hajduk i Osijek, koji imaju i utakmicu manje. Istra 1861 je ostala predzadnja s 22 boda, šest manje od Intera.

Pred 1500 gledatelja na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici sudio je Batinić iz Osijeka.

Strijelci: 0:1 Obeng Regan (31), 1:1 N'Diaye (60), 2:1 Dvorneković (71), 3:1 Zwolinski (80), 4:1 Muhammed (83)

• +8
NK Gorica - NK Istra 1961 4:1, 33. kolo HT Prva liga, 10.5.2019. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Crveni karton: Pavić (Istra, 23)