dobre vijesti
U sisačkoj bolnici situacija je teška, ali hitne službe opet rade

Izvor: Pixsell / Autor: Marin Tironi/PIXSELL
Nakon snažnog potresa 29. prosinca, gotovo svi odjeli sisačke Opće bolnice "Dr Ivo Pedišić" teško su oštećeni i neupotrebljivi za temeljnu djelatnost što je pred upravu bolnice, odnosno ravnatelja dr. Tomislava Dujmenovića stavilo složene zadatke organizacije bolničkog sustava i njegovih 1050 zaposlenika.
Uz velike napore, ali i pomoć Ministarstva zdravstva, iako u smanjenom opsegu, bolnica danas obavlja svoju odgovornu zadaću.
Kako kaže ravnatelj Dujmenović, već nakon prvog potresa, u krugu bolnice oštećene su sve zgrade osim zgrade ginekologije, koja je bila manje oštećena. Također su oštećeni i dislocirani objekti fizikalne medicine, dermatologije, te Odjel pulmologije, palijative i dugotrajnog liječenja u Petrinji.
-
12 Video
priča iz gline
[FOTO/VIDEO] Jurković: Imam šestero djece i trebam pomoć. Dobli smo malu kamp kućicu, a pomoć uzimaju ljudi iz drugih krajeva Hrvatske koji nisu stradali u potresu
-
69
DAN ŽALOSTI
Hrvatska tuguje za žrtvama stradalim u potresu
-
11
roditelji prve bebe u 2021.
Obitelj Safić čija je kuća stradala u potresu oduševljena što će im Supetrani obnoviti dom
"Nakon prvog šoka, zbrinuli smo sve bolesnike i premjestili ih u zagrebačke klinike, nakon čega smo se postupno organizirali. Stanje je i nadalje vrlo teško, ali nastojimo da novom organizacijom bolnica funkcionira što normalnije, tako da smo uspostavili sve hitne službe koje su sada u zgradi ginekologije, a jednim dijelom u zgradi kirurgije gdje je hitna kirurška ambulanta", rekao je Dujmenović.
Na taj način, dodao je, sve hitne ambulante koje su i do sada radile, opet su u funkciji.
Jednim dijelom bolesnici se hospitaliziraju i u tri šatora, koje je nedavno postavila Hrvatska vojska. Dva su šatora za internističke bolesnike, a jedan šator za infektološke, odnosno covid bolesnike. Nakon dijagnostičke obrade i nakon pregleda, dio bolesnika ostaje na ginekologiji, dok se drugi, koji zahtijevaju daljnji tretman i liječenje, šalju u zagrebačke klinike.
"Vlada je u našem slučaju vrlo brzo reagirala, a ministar Vili Beroš i danas je bio u našoj bolnici. Inače, u stalnoj smo komunikaciji telefonom i porukama i na svaki problem ministar brzo reagira i stalno nam pomaže. Bez pomoći ministarstva puno problema sami ne bismo mogli riješiti", rekao je ravnatelj Dujmenović.
- sisak
- potres
- potresi
- katastrofe
- tomislav dujmenović
- potres u sisku
- potres u petrinji
- potres kod petrinje i siska
- potres u petrinji i sisku