MAXtv PRVA LIGA

Dinamo slomio Inter i povećao prednost na vrhu

14.04.2013 u 20:59

Nogometaši Dinama upisali su novu pobjedu u 27. kolu MAXtv Prve lige. Na Maksimiru su svladali Inter rezultatom 2:0

Jurčićeva momčad odigrala je ne pretjerano kvalitetnu utakmicu protiv jedne od najslabijih momčadi lige no svejedno je na kraju rutinski došla do tri boda i tako povećala svoju ionako ogromnu prednost na vrhu MAXtv Prve lige.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli mnogo prilika. Inter je dobro parirao domaćinu, 'modri' su imali tek jednu dobru akciju u 34. minuti kada je Sammir proigrao Jedvaja, ovaj prošao Delača, ali mu je lopta pobjegla i nije mogao poslati loptu u mrežu. S nula udaraca u okvir jednih i drugih otišlo se na odmor.

U drugom dijelu Jurčić je ubacio 'džokere' Saida Husejinovića i Antu Rukavinu. Upravo se Husejinović odmah našao u dvije izgledne prilike, od kojih je drugu u 49. minuti nakon odličnog lažnjaka pretvorio u pogodak.

Gosti su se pokušali vratiti u posljednjih pola sata utakmice, no dotukao ih je drugi pogodak Dinama. Strijelac je bio u 66. minuti Marcelo Brozović koji je dobro pratio akciju Pivarića i sigurno zabio na drugoj stativi. Do kraja dvoboja Dinamo je bio bliže povećanju vodstva nego Inter povratku u utakmicu, no mrežu su mirovale, ostalo je 2:0.

Dinamo je ovom pobjedom povećao svoju prednost na ogromnih 14 bodova ispred konkurencije i mogao bi već u sljedećem kolu matematički osigurati naslov, u slučaju kiksa pratitelja. Inter pak ostaje prikovan za dno ljestvice, u žestokoj borbi za opstanak.