CILJAJU I POLITIČARE
Britanci tvrde: Rusi koriste farme trolova za širenje laži o ratu u Ukrajini na Facebooku, TikToku...

Izvor: Profimedia / Autor: Karsten Ehlers / Panthermedia / Profimedia
Britanija je citirala stručno istraživanje koje je financirala, a nije objavila.
U priopćenju se navodi da je istraživanje razotkrilo kako je kampanja dezinformacija Kremlja bila osmišljena kako bi se manipuliralo međunarodnim javnim mnijenjem o ruskoj invaziji na Ukrajinu, povećala potpora za invaziju i regrutiralo nove simpatizere.
-
TEHNO SAVJETI
Obratite pažnju: Ovo su načini na koje hakeri mogu napasti vaš smartfon
-
zaraza virusom
Hakerski napad na računala fakulteta u Osijeku: Zaključana su, a haker traži uplatu kriptovaluta kako bi ih otključao
-
analiza
Hakeri opasniji i od korone: Kibernetički napadi najveća su prijetnja poslovanju kompanija širom svijeta
Rusija svoje djelovanje u Ukrajini naziva "specijalnom operacijom" razoružavanja Ukrajine i "denacifikacije".
Ukrajina i Zapad kažu da je tvrdnja o fašizmu u Ukrajini neutemeljena i da je rat ničim izazvan čin agresije.
Rusija tvrdi da zapadni mediji krajnje pristrano prikazuju rat u čemu uvelike zanemaruju zabrinutost Moskve zbog proširenja NATO-a i navodni progon rusofonog stanovništva u Ukrajini, što je Kijev opovrgao.
"Ne možemo dopustiti Kremlju i njegovim tajnim farmama trolova da napadaju naše internetske prostore svojim lažima o Putinovom ilegalnom ratu", rekla je ministrica vanjskih poslova Liz Truss u priopćenju.
"Vlada Ujedinjenog Kraljevstva upozorila je međunarodne partnere i nastavit će blisko surađivati sa saveznicima i medijskim platformama kako bi potkopala ruske informacijske operacije."
Moskva je odbacila ranije optužbe zapadnih zemalja o kampanjama dezinformacija, na primjer optužbu Washingtona da se Rusija pokušavala miješati 2016. u američke predsjedničke izbore.
Britanija je rekla da je istraživanje pokazalo da je tvornica trolova koristila Telegram za regrutiranje i koordinaciju novih pristaša koji potom ciljaju profile kritičara Kremlja na društvenim mrežama, zatrpavajući ih komentarima u korist predsjednika Vladimira Putina i njegovog rata.
Među njihovim metama bili su britanski ministri i drugi svjetski čelnici, rekla je Britanija, dodajući da su tragovi operacije otkriveni na osam platformi društvenih medija, uključujući Telegram, Twitter, Facebook i TikTok.


HP AiO
Uštedi 400 knRyzen 5 procesor, 8GB radne memorije, 256GB SSD, 27" FHD IPS ekran.
KUPI SADA

MICROSOFT 365
TOP!Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher, Access, 1TB OneDrive i 60 Skype minuta.
KUPI SADA

XIAOMI lipanj
TOP!Velika ponuda Xiaomi sportskih satova, slušalica, te uređaja za pametan dom po TOP cijenama.
KUPI SADA

ASUS Vivobook
2 godine jamstvaRyzen 3 procesor, 8GB RAM-a, SSD 512GB, Radeon grafika, 15.6" IPS , Windows 11.
KUPI SADA

Beauty gadgeti
TOP!Uređaji za njegu lica vrhunske kvalitete pobrinut će se za savršen ten.
KUPI SADA

SMOOTHSKIN IPL
TOP!SmoothSkin Bare FIT – najbrži IPL uređaj na tržištu s FIT nastavkom za preciznost.
KUPI SADA