ht prva liga

[VIDEO] Petar Bočkaj u derbiju kola presudio Lokomotivi; Osijek i dalje u borbi za Europu

07.06.2020 u 23:25

U posljednjoj utakmici 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je u Kranjčevićevoj stigao do važne 1:0 gostujuće pobjede protiv Lokomotive

Nogometaši Osijeka pobijedili su 1:0 Lokomotivu u posljednjem susretu 27. kola Hrvatski Telekom Prve HNL koji se igrao na stadionu u Kranjčevićevoj.

Bio je to derbi kola, izravna borba za četvrto mjesto, posljednje koje vodi u Europu.

Strijelac jedinog pogotka bio je Petar Bočkaj, koji je zabio u 22. minuti. Silva je prošao po desnoj strani i ubacio u šesnaesterac 'lokosa', golman Grbić odbio je tu loptu, a na nju je natrčao Bočkaj te neobranjivim udarcem lijevom nogom s četrnaest metara zatresao mrežu domaće momčadi.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Bočkaju je to treći prvenstveni gol ove sezone, a bio je dvostruki strijelac bio i prošlog vikenda u polufinalu Kupa.

U 39. minuti sudac Bebek je dosudio penal za Osječane nakon prekršaja Mersinaja nad Talysom. No, nakon konzultacije s VAR sobom riječki je sudac promijenio odluku.

• +15
Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo, NK Lokomotiva - NK Osijek Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpic/PIXSELL

Igra 'lokosa' je živnula ulaskom Sammira i Jakića, posljednjih petnaestak minuta utakmice krenula je Lokomotiva po izjednačenje, ali Osijek je izdržao pritisak i odnio sva tri boda iz Kranjčevićeve.

Najvažnije da se nogomet vraća iako bez gledatelja na stadionima no zato su tu televizijski ekrani. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Lokomotiva je ovim porazom prekinula niz od šest pobjeda u svim natjecanjima te je ostala na četvrtom mjestu prvenstvene ljestvice, a Osijek na petome, no zagrebačka momčad sada ima samo bod prednosti.

Istra 1961-Rijeka1:3
Lokomotiva-Osijek0:1