serie a

Paulo Dybala ušao umjesto neraspoloženog Ronalda i presudio derbi Juventusa i Milana

10.11.2019 u 23:01

U derbiju 12. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je pobijedio Milan 1:0 i tako se vratio na prvo mjesto ljestvice Serie A

Milan je večeras na terenu izgledao kao jako dobra momčad, posebice u prvih 45 minuta kad su 'rossoneri' imali tri sjajne prilike.

Pokušavali su Piatek dva puta i Theo Hernandez, ali kod prvog šuta Poljaka lopta odlazi pored gola, dok drugi put brani Szczesny, baš kao i udarac Hernandeza s kraja prvog dijela. S druge strane, Juve je imao šansu preko Higuaina, ali Donnarumma je obranio.

U drugom dijelu susreta obje ekipe stvaraju po nekoliko prilika. Pokušavali su s jedne strane Higuain i Matuidi, a s druge Piatek i Calhanoglu, ali mreže su mirovale.

Tako je bilo sve do same završnice susreta, točnije do 77. minute kada Paulo Dybala nakon lijepog udarca pogađa donji desni kut gola na kojem stoji Donnarumma za prednost Juventusa. Napomenimo kako je sjajni Argentinac zabio 20 minuta nakon što je ušao u igru umjesto nevidljivog Cristiana Ronalda.

Do kraja susreta Milan je svim silama napadao i pokušavao većinom udarcima s distance, ali golman Juventusa Szczesny je bio vrlo siguran i nije dozvolio da ugroze njihovu mrežu.

• +5
Serie A, Juventus - Milan Izvor: EPA / Autor: ALESSANDRO DI MARCO

Na kraju je i ostalo 1:0 i Juve je upisao devetu uzastopnu pobjedu protiv Milana. Mario Mandžukić nije konkurirao za sastav torinskog kluba, dok je Ante Rebić ušao u igru kod gostiju u 85. minuti.

'Stara dama' je ponovo prva na ljestvici s 32 osvojena boda, dok je Milan ostao na 14. mjestu s čak 19 bodova manje.