ukrajinsko prvenstvo

Navijači rasistički vrijeđali Taisona, a onda je sudac njemu dao crveni karton; Brazilac je u suzama napustio teren

10.11.2019 u 22:03

U najvećem derbiju ukrajinskog nogometa Šahtar je u Harkivu pobijedio kijevski Dynamo 1:0 i sada ima 13 bodova više od najvećeg suparnika

Gol odluke zabio je Sergej Krivcov u 18. minuti na asistenciju Mateusa Martinsa.

Međutim, utakmicu je obilježio incident iz 82. minute kada je sudac Mikola Balakin pokazao crveni karton brazilskom napadaču Taisonu nakon što je reagirao na rasističke uvrede navijača Dynama.

Taison je prema tribini s navijačima kijevskog kluba pokazao srednji prst, a potom na tribinu napucao loptu. Sudac Balakin mu je pokazao crveni karton, a Taison, koji je u Ukrajini već devet godina, u suzama je napustio teren.

Organizacija Football Against Racism in Europe (FARE) objavila je kako je Taisonov suigrač Dentinho prijavio sucu uvrede s tribina.

FARE je objavio i kako su se Dynamovi navijači rugali pokazujući plakate na kojima je pisalo 'Volim rasizam'.

• +56
Dinamo - Šahtar, 4. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: Pixsell / Autor: Josip Regovic/PIXSELL

Dynamo je 2015. godine igrao dvije europske utakmice bez gledatelja nakon što su četvorica tamnoputih navijača Chelsea napadnuta na stadionu u Kijevu.

Šahtar vodi na ljestvici s 40 bodova, na drugom mjestu je Zorja s 28 bodova, dok Desna i Dynamo KIjev imaju po 27 bodova.