engleska liga

Mohamed Salah je zabio nakon šest tjedana suše, a Liverpool povezao dvije pobjede i sve je bliže samom vrhu ljestvice

31.01.2021 u 20:37

Aktualni engleski prvak Liverpool je u susretu 21. kola kao gost u Londonu svladao West Ham United 3:1 pa je sada sve bliže vodećem dvojcu iz Manchestera, Cityju i Unitedu

Sva četiri gola postignuta su u drugom poluvremenu, Liverpool je poveo u 57. minuti lijepim udarcem Salaha iskosa s desetak metara, a Egipćanin je 11 minuta potom povisio na 2:0 okrunivši fantastičan protunapad nakon West Hamova kornera. Wijnaldum je u 84. minuti postigao i treći gol nakon lijepog prodora i asistencije Firmina, da bi poraz domaćih ublažio Dawson u 87. minuti.

Mohamed Salah je tako večeras prekinuo golgeterski post u prvenstvenim utakmicama koji je trajao čak šest tjedana, a Liverpool je povezao dvije pobjede te stigao na treće mjesto ljestvice s 40 bodova, jednim manje od drugog Manchester Uniteda, a četiri manje uz utakmicu više od vodećeg Manchester Cityja.

Ovim porazom West Ham je prekinuo niz od četiri prvenstvene pobjede te je ostao peti s 35 bodova.

Ranije u nedjelju su igrači Leicester Cityja propustili priliku izbiti na drugo mjesto ljestvice, oni su izgubili na svom terenu od Leeds Uniteda 3:1. Susret je dobro počeo za domaćine koji su poveli u 13. minuti golom Barnesa nakon odlične kombinacije s Maddisonom, no samo dvije minute potom Leeds je poravnao. Bamford je okomitom loptom proigrao Dallasa koji je svladao Schmeichela. Asistent kod prvog gola Bamford bio je strijelac vodećeg gola za goste u 70. minuti, a odličnu je predstavu zaključio u 84. minuti svojom drugom asistencijom, ovoga puta Harrisonu za konačnih 3:1.

Leicester je tako četvrti s 39 bodova, dok je Leeds ostao 12. s 29 bodova, no sada se bodovno izjednačio s 11. Southamptonom.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Chelsea je na svom Stamford Bridgeu svladao Burnley 2:0 golovima Azpilicuete u 40. i Marcosa Alonsa u 84. minuti. Mateo Kovačić odigrao je čitav susret za Chelsea koji je sada sedmi s 33 boda, koliko imaju i šesti Tottenham te osmi Everton, dok je Burnley 15. s 22 boda.