serie a

Mario Pašalić vratio se nakon operacije i čak dva mjeseca pauze; zabio je gol za Atalantu, ali to nije bilo dovoljno...

31.01.2021 u 18:01

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić povratak na travnjak nakon dužeg izbivanja zbog ozljede obilježio je golom, no njegova je Atalanta izgubila 3:1 na svom terenu od Lazija u susretu 20. kola talijanskog nogometnog prvenstva

Mario Pašalić, koji je u igru ušao u 54. minuti, u 79. je minuti najbolje reagirao na loptu koja se odbila od vratnice nakon udarca Muriela i tako smanjio zaostatka svoje momčadi na 2:1. Pokazalo se kako to ipak nije bilo dovoljno za pozitivan rezultat sastava iz Bergama.

Pašalić je ozlijeđen još od početka prosinca prošle godine te je morao na operaciju zbog problema s preponama. Prognoziralo se kako će pauzirati dva mjeseca, no uspješno se oporavio te se vratio ranije.

Lazio je poveo u samom otvaranju utakmice, Crnogorac Marušić sjajnim je udarcem s više od 20 metara već u 3. minuti svladao Gollinija. Na 2:0 početkom nastavka povisio je Correa nakon što ga je asistencijom glavom u šansu gurnuo Immobile, da bi konačni rezultat postavio Muriqi iz protunapada u 82. minuti.

Lazio je ovim rezultatom preskočio Atalantu na ljestvici, sada je peti s 37 bodova, jednim više od šeste Atalante.

Milan Badelj odigrao je čitav susret, dok je Marko Pjaca sudjelovao od 61. minute u 3:0 gostujućoj pobjedi Genoe kod Crotonea. Dvostruki strijelac za Genou bio je Destro (24, 50), a jedan je gol dodao Czyborra (29).

Genoa je sada 14. na ljestvici s 21 bodom, dok je Crotone ostao na dnu s 12 osvojenih bodova.

Cagliari je bio nadomak važne pobjede protiv Sassuola, poveo je golom Joaoa Pedra (75), no u četvrtoj minuti sudačke nadoknade poravnao je Boga (90+4). Cagliari je tako ostao u zoni ispadanja, 18. je s 15 bodova, koliko ima i 17. Torino, dok je Sassuolo osmi s 31 bodom.

Ranije u nedjelju je Udinese 1:0 slavio u gostima kod Spezie, a jedini gol na utakmici postigao je Rodrigo De Paul u 52. minuti s bijele točke. Mladi hrvatski stoper Martin Erlić odigrao je čitav susret za Speziju.

Udinese je na 13. mjestu na ljestvici s 21 bodom, dok je Spezia na 16. s 18 bodova.

Na vrhu je Milan s 46 bodova, dva manje ima drugi Inter.