ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Gorica je opet pobijedila Rijeku; Andrijašević zabio autogol, a sam kraj utakmice obilježila je tučnjava na terenu

31.01.2021 u 19:16

U posljednjoj utakmici 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige nogometaši Gorice su kao gosti na Rujevici pobijedili Rijeku 2:0 te su se učvrstili na trećem mjestu prvenstvene ljestvice

Gorica je baš 'crna mačka' za Rijeku koja u posljednjih sedam međusobnih susreta ne zna za pobjedu! Da, Gorici je ovo bila šesta pobjeda protiv Rijeke!

Nakon što je izdržala početni pritisak domaćih, Gorica je povela u 27. minuti utakmice. Kristijan Lovrić je izveo udarac iz kuta, a Franko Andrijašević je u želji da otkloni opasnost ispred svog gola nespretno zahvatio loptu glavom te je prevario svog golmana Nevistića koji se nalazio odmah iza njega.

U samoj završnici prvog poluvremena Gorica je povećala prednost, ovoga puta najveći je krivac golman Rijeke Nevistić koji je dao nepreciznu loptu svom stoperu na dvadesetak metara od vlastitog gola, Lovrić je oduzeo loptu domaćem braniči i potom mirno svladao Nevistića.

• +8
NK Rijeka - NK Gorica, 18. kolo HT Prve lige, 31.1.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

Na samom kraju utakmice došlo je do tučnjave na terenu. Nasiru Moro je grubo i apsolutno nepotrebno u posljednjim trenucima susreta faulirao jednog igrača Rijeke i zaradio crveni karton, a odmah nakon toga krenulo je naguravanje igrača obiju momčadi.

Na teren su uletjeli i igrači s klupe, bilo je i udaraca s obje strane, naguravanja, psovanja... Nakon konzultacije s VAR-om i pomoćnicima crvene kartone su dobili Moro kod Gorice i Luka Capan kod Rijeke.

Treća Gorica sada ima 33 boda, šest manje uz utakmicu manje od vodećih Dinama i Osijeka, dok je četvrta Rijeka ostala na 26 bodova i tri utakmice manje od vodećeg dvojca.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

'Jako dobro smo krenuli prvih 30 minuta, praktički se igralo na jedan gol, imali smo i stativu. A onda smo dobili gol iz prvog pravog prelaska Gorice na našu polovicu i to je to. Imali smo 20 udaraca na gol, dominirali smo, ali nismo zabili i to je onda vrlo jednostavno. Žao mi je zbog dečki, odigrali su na jako visokoj razini, ali nisu osvojili bodove. Za dva dana imamo novu utakmicu i moramo se pripremati', rekao je trener Rijeke Simon Rožman nakon utakmice.

Više razloga za zadovoljstvo imao je trener Gorice Siniša Oreščanin.

'Čestitam svojoj momčadi i dečkima. Sve što smo i očekivali, to se i događalo na terenu. Danas nam je obrana donijela utakmicu. Ovo je pobjeda koja puno znači za sve u klubu. Baš nam je lijepo sjela. Još se upoznajemo i tražimo se. Prvih 20 minuta je bilo vrijeme koje je trebalo preživjeti, ali kasnije smo bolje kontrolirali loptu i tranzicije i na obranu pobijedili utakmicu', kazao je novi trener Gorice Siniša Oreščanin.

Rijeka-Gorica0:2