španjolska liga

[FOTO] Ivan Rakitić zabio je u pobjedi Seville protiv ljutitog gradskog rivala Betisa te tako izjednačio klupski rekord

27.02.2022 u 18:27

Nogometaši Seville pobijedili su na svom stadionu Sanchez Pizjuan gradskog suparnika Betis 2:1, a vodeći gol za domaću momčad zabio je Ivan Rakitić

Ivan Rakitić je u 24. minuti realizirao kazneni udarac poslavši golmana Betisa Brava u lijevu stranu, a loptu uz desnu vratnicu. Bolju igru u prvom poluvremenu Sevilla je okrunila i drugim golom. Domaći golman Bono je u 41. minuti dugom loptom izbacio El Hadaddija, a marokanski napadač je iskosa s lijeve strane ušao u kazneni prostor i pogodio suprotni kut.

Spomenimo i to da je Munir El Hadaddi u igru ušao već u 30. minuti umjesto ozlijeđenog Argentinca Alejandra Gomeza.

Betis je bio opasniji u drugom poluvremenu, ali je uspio samo postići utješan gol u četvrtoj minuti sučevog dodatka. Strijelac je bio Sergio Canales koji je sjajno izveo slobodan udarac s 22-23 metra.

Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za pobjedničku momčad, a ovim se golom upisao u klupsku povijest. Bio je to treći Rakitićev gol za Sevillu ove sezone u španjolskom prvenstvu, šesti ukupno, a njime je postao rekorder seviljskih derbija!

• +11
FC Sevilla - Real Betis, španjolska liga, 27.2.2022. Izvor: Profimedia / Autor: Pressinphoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Naime, bio mu je to četvrti gol u derbijima s Betisom, čime se izjednačio na vrhu najboljih strijelaca Seville u spomenutim utakmicama. Isti broj golova kao i Ivan Rakitić zabili su još Berrocal, Jose Dieguez, Raimundo, Ramon i Torrontegui.

Sevilla (54) se 15. pobjedom u ovoj sezoni La Lige zadržala na šest bodova zaostatka za vodećim Real Madridom (60), dok je Betis (46) ostao na trećem mjestu s osam bodova manje od gradskog suparnika. Četvrti je Atletico Madrid (45).

Nogometaši Villarreala s uvjerljivih su 5:1 svladali Espanyol u prvoj nedjeljnoj utakmici, a četiri gola za domaću momčad postigao je 19-godišnji veznjak Yeremy Pino. Mladi je nogometaš prvi put zatresao mrežu u 14. minuti udarcem glavom, a ostala tri postigao je nogom. Na 2:0 je povisio u 20. minuti, a 'hat-trick' je kompletirao u 45. minuti. Već u 53. minuti postigao je i četvrti gol, a deveti ukupno u dresu Villarreala u ovoj i prošloj sezoni La Lige.

Bare je u 65. minuti smanjio zaostatak Espanyola, a konačnih 5:1 postavio je Dia u 86. minuti.

Villarreal je pobjedom došao do 42 boda te zahvaljujući boljoj gol-razlici privremeno zasjeo na peto mjesto umjesto Barcelone koja ima isti broj bodova. Espanyol je na 13. mjestu s 29 bodova.