ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Klopp debitirao na Šubićevcu, a Šibenik je preokretom pobijedio Istru 1961 i tako prekinuo negativan niz

27.02.2022 u 17:25

U prvom nedjeljnom susretu 25. kola Hrvatski Telekom Prve lige Šibenik je na Šubićevcu pobijedio Istru 1961 2:1 preokrenuvši rezultat u drugom poluvremenu

Bila je to prva pobjednika Šibenika u posljednjih pet kola, dok je Istra 1961 u zadnja četiri kola osvojila samo jedan bod.

Gosti su poveli u posljednjim trenucima prvog dijela, a pogodak je postigao Dion Drena Beljo. Mateo Lisica je ubacio s desne strane, a napadač Osijeka na posudbi u Puli glavom pospremio loptu u mrežu za vodstvo Istre 1:0.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Šibenik - Istra 1961 0:1 (Dion Drena Beljo, 45+2) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Šibenik je izjednačio preko Antonija Marina u 53. minuti. Marin je izašao jedan na jedan s golmanom Istre. Zaobišao ga i pucao na prazan gol. Međutim, istarski branič uklizao je i izbio loptu, no nakon provjere VAR-a pokazalo se kako je lopta ipak prešla mrežu.

NK Šibenik - NK Istra 1961 1:1 Marin 53' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Aktivirao se i VAR kako bi provjerio je li krilni igrač Šibenik bio u zaleđu u trenutku primanje lopte. No, sve je bilo čisto i domaćin je izjednačio.

Deset minuta kasnije Šibenik je okrenuo rezultat. Marin je ponovo bio u glavnoj ulozi. Igrač na posudbi iz Dinama ušao je kazneni prostor suparnika i povratnom loptom uposlio Ivana Delića koji je pogodio za 2:1.

NK Šibenik - NK Istra 1961 2:1 Delić 63' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

U posljednjim trenucima susreta gosti su imali sjajnu priliku za izjednačenje, no Beljo i Abdallahi Mahmoud nisu uspjeli svladati domaćeg golmana Lovru Rogića.

• +18
NK Šibenik - NK Istra 1961, HT Prva liga, 27.2.2022. Izvor: Pixsell / Autor: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Napomenimo i to da je u redovima Šibenika debitirao Alexandre Klopp, francuski desni bek koji je potpirao prije nekoliko dana. Ako ništa drugo, barem ima zvučno prezime...

NK Šibenik - NK Istra 1961 2:1, izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Uz to su se igrači Šibenika oprostili od tragično preminulog bivšeg igrača Dražena Govića (41) koji je za Šibenik je nastupio u 72 službena susreta, u kojema je postigao 12 golova i 12 asistencija.

NK Šibenik - NK Istra 1961 2:1, sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Šibenik je ovom pobjedom pobjegao Istri na četiri boda razlike. Sada je osmi s 26 bodova, dok Puljani ima 22 boda. Na začelju je Hrvatski dragovoljac s 10 bodova.