RUTINSka pobjeda

[FOTO] Francuzi i dalje na 100 posto, razbili su dosadašnju hit momčad prvenstva, a to Hrvatskoj baš i ne odgovara

U susretu 1. kola drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva, reprezentacija Francuske je bez većih problema pobijedila Nizozemsku 34:24

Francuska je sjajno ušla u susret i nakon pet minuta igre povela je 5:0. Nizozemska se uspjela vratiti i na polovici prvog dijela približila se na samo gol zaostatka, a u 24. minuti i izjednačiti na 12:12. Ipak, do kraja poluvremena je Francuska napravila seriju 3:0 za 15:12.

U drugom dijelu aktualni olimpijski prvaci nisu dozvolili nikakvo iznenađenje i na kraju su slavili sa 10 golova razlike.

Francusku su do pobjede predvodili Yanis Lenne s osam golova, te Nicolas Tournat s pet pogodaka, dok je Vincent Gerard sakupio 13 obrana.

U nizozemskim redovima Kay Smits i Dani Baijens su zabili po četiri gola.

Spomenimo kako ovaj rezultat ne odgovara Hrvatskoj jer samo jedna reprezentacija iz skupne smije ostvariti više od šest bodova kako bi Hrvatska ostala u igi za polufinale. Francuska je pobjedom protiv Nizozemske na dobrom putu da to postigne, u realno je to očekivati i od Danske.

• +13
EP rukomet: Francuska - Nizozemska Izvor: Cropix / Autor: Ante Cizmic / CROPIX

U prvom susrtu iz ove skupine Crna Gora je uvjerljivo porazila Hrvatsku sa 32:26.

Crnu Goru su do velike pobjede predvodili Miloš Vujović i Branko Vujović sa po sedam golova, dok je sjajni Nebojša Simić sakupio 14 obrana. U hrvatskim redovima Ivan Čupić je sabio sedam, a Luka Cindrić pet golova. Ivan Pešić je imao sedam, a Mirko Alilović tri obrane.