španjolska liga

[FOTO] Drama u Sevilli; Ivan Rakitić asistirao u 93. minuti utakmice za važnu pobjedu protiv Granade

08.04.2022 u 23:22

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić bio je asistent za pobjednički gol Seville u dramatičnoj 4:2 pobjedi protiv Granade u prvoj utakmici 31. kola španjolskog prvenstva

Teško da je netko mogao predvidjeti da će utakmica Seville koja se bori za naslov prvaka i Granade koja je u zoni ispadanja biti tako dramatična. I to doslovno do posljednje minute...

No, Granada je na Sanchez Pizjuan stigla rasterećena te je povela u 23. minuti golom Machisa. Na 1:1 je u 32. minuti poravnao Diego Carlos, da bi vodstvo 2:1 Sevilli donio Ocampos u 66. minuti nakon kontroverzne akcije u kojoj su i on i asistent Corona bili u zaleđu koje je linijski sudac i označio samo da bi VAR procijenio kako je njihova pozicija bila ispravna.

Nogometaši Granade se nisu predavali i za to su nagrađeni u 88. minuti kad je za 2:2 zabio Diaz te se činilo kako će gosti u Sevilli stići do zasluženog boda.

No, u sudačkoj nadoknadi su se Ivan Rakitić i Rafa Mir pobrinuli da ne bude tako.

• +11
FC Sevilla - FC Granada, španjolska liga, 8.4.2022. Izvor: Profimedia / Autor: CRISTINA QUICLER / AFP / Profimedia

Prvo je Rakitić u trećoj minuti sudačke nadoknade bio najviši u skoku pred gostujućim golom te je glavom spustio loptu za Rafu Mira koji je s dva metra zatresao mrežu za 3:2. Konačni rezultat 4:2 je u devetoj minuti sudačke nadoknade postavio Alejandro Gomez.

Rakitić je odigrao čitav susret za Sevillu koja je s ova tri boda skočila na drugo mjesto sa 60 bodova, devet manje od vodećeg Reala iz Madrida, a tri više od treće Barcelone (koja ima i dvije utakmice manje!) i četvrtog Atletico Madrida, dok je Granada 16. s 29 bodova.