HT PRVA LIGA

[VIDEO/FOTO] Gorica je i petu utakmicu pod vodstvom Samira Toplaka neporažena, Istra je uspjela 'otrgnuti' bod...

08.04.2022 u 20:19

U prvoj utakmici 30. kola Hrvatski Telekom Prve lige nogometaši Gorice i Istre 1961 su u Velikoj Gorici odigrali 1:1. Goste je u vodstvo doveo Dion Drena Beljo u 55. minuti iz penala, a sedam minuta kasnije poravnao je Josip Mitrović

Bio je to susret dviju momčadi koje do kraja sezone tek trebaju 'odraditi posao', a do podjele bodova stigli su uz po jedan gol na svakoj strani.

Prvih je 45 minuta utakmice proteklo bez izglednih prilika, bila je to prava uspavanka, no u nastavku su se obje momčadi 'probudile'.

• +12
NK Gorica - NK Istra 1961, HT Prva liga, 8.4.2022. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Gosti su poveli u 55. minuti golom Diona Drene Belje s bijele točke kojemu je prethodio nespretan prekršaj Muse na Caceresu početkom drugog poluvremena.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

NK Gorica - NK Istra 1961 0:1 Beljo 55' pen Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Domaća momčad je do izjednačenja stigla samo sedam minuta kasnije kad je Keita ubacio s lijevoga krila, a Mitrović preciznim udarcem glavom sa šest metara u 55. minuti svladao gostujućeg golmana Lučića.

NK Gorica - NK Istra 1961 1:1 Mitrović 62' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Bila je ovo peta utakmica Samira Toplaka na klupi Gorice koja je i dalje bez poraza. U tih pet susreta ima tri pobjede i dva remija.

NK Gorica - NK Istra 1961 1:1, izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

S ovim bodom Gorica je stigla na peto mjesto s 40 bodova, jednim više uz utakmicu više od šeste Lokomotive, dok je Istra 1961 osma s 26 bodova, koliko ima i deveti Šibenik koji je odigrao utakmicu manje.