bundesliga

Najbolje što se Borussiji dogodilo je ozljeda Reyne u 6. minuti utakmice; umjesto njega je ušao Brandt i zabio dva gola...

08.04.2022 u 22:53

U prvoj utakmici 29. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia iz Dortmunda je kao gost svladala Stuttgart 2:0

'Žuto-crni' su u Stuttgartu stigli do važne pobjede kojom su zadržali kakav-takav priključak s vodećim Bayernom i teoretski su još uvijek u konkurenciji za titulu.

No, tko zna kako bi se ova utakmica razvijala da već u 6. minuti zbog ozljede mišića iz igre nije morao izaći Gio Reina. Umjesto njega je u momčadi Borussije ušao Julian Brandt i riješio utakmicu.

Prvi je gol Brandt zabio već u 12. minuti, a za konačnih 2:0 zabija u 71. minuti utakmice.

Marin Pongračić ostao je na klupi Borussije dok je Borna Sosa odigrao čitav susret za Stuttgart te je u 90. minuti pogodio gredu.

• +7
Stuttgart - Borussia (D), Bundesliga, 8.4.2022. Izvor: Profimedia / Autor: Thomas KIENZLE / AFP / Profimedia

Druga Borussija ovom pobjedom je stigla na 60 bodova, šest manje uz utakmicu više od vodećeg Bayerna, dok je Stuttgart ostao 15. s 27 bodova, jednim više od 16. Arminije i 17. Herthe koje se nalaze na pozicijama koje vode u kvalifikacije za ostanak, odnosno izravno u drugu ligu u koju će se zasigurno vratiti i posljednji Greuther Fürth koji ima samo 16 bodova.