španjolska liga

Derbi Andaluzije otišao na stranu Seville koja je na samo bod zaostatka za Barcom i Realom

10.11.2019 u 23:50

U gradskom derbiju 13. kola Primere nogometaši Seville slavili su na stadionu Betisa 2:1 i došli na četvrto mjesto ljestvice sa samo bodom zaostatka za Barcelonom i Real Madridom

Gosti su bolje ušli u susret, a već u 13. minuti su stigli i do vodstva, u šesnaestercu Betisa najbolje se snašao Ocampos koji je zabio za 1:0.

Betis je nakon toga više napadao i bio je bolja momčad na terenu, te je kreirao nekoliko sjajnih prilika, a nagrada je stigla u 45. minuti. Za izjednačenje je zabio Loren nakon asistencije Emersona.

Samo dvije minute kasnije domaći su mogli do potpunog preokreta kada je Moreno imao zicer, ali je golman Seville, Čeh Valcik, majstorski obranio.

Sevilla u nastavku ponovo stiže do vodstva i to u 55. minuti kada je Banega asistirao, a De Jong zabio gol za 2:1.

• +7
La liga, Betis - Sevilla Izvor: EPA / Autor: RAUL CARO

Domaći su nakon toga u nekoliko navrata zaprijetili, ali nisu uspjeli stići do izjednačenja. Imala je i Sevilla priliku zabiti treći gol i riješiti sve dvojbe oko pobjednika derbija Andaluzije, no do kraja se rezultat više nije mijenjao.

Sevilla je tako upisala nova tri boda kojima se izjednačila s Atletico Madridom na ljestvici, obje momčadi imaju po 24 boda, dok je Betis ostao na 13 bodova i zauzima 17. mjesto.