Bjelorus ga je 'izuo iz cipela': Direktno mi je odsjela na zubima, nisam još doživio tako težak i jak udarac

• Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 11.01.2020 19:27
  • Objavljeno 11.01.2020 u 19:27

Golman hrvatske rukometne reprezentacije Marin Šego bio je jedan od junaka veličanstvene pobjede protiv Bjelorusije u 2. kolu EP-a u Grazu. Slavila je Hrvatska 31:23, a Šego je sakupio sedam obrana i jedan - lakši nokdaun

Držao je Marin Šego na hrvatskom golu sve pod kontrolom, osim u jednom trenutku pred sam kraj prvog poluvremena kad je - boksačkim rječnikom - završio u nokdaunu. Lopta ga je pogodila direktno u glavu...

'Dobio sam dosta puta u glavu, ali u životu nikad ovako težak i jak udarac', priznao je Šego nakon utakmice i nastavio:

'Lopta mi je direktno odsjela na zubima. Nokdaun sam doživio u sekundi.'

Sreća u nesreći je Šegino iskustvo, zna naš golman kako se u takvim trenucima treba postaviti i praktički 'štetu' svesti na minimum.

'Pošto sam iskusan, stisnuo sam zube. Da nisam, vjerojatno bi mi ih izbio. Kunem se, išlo je preko 120 na sat', pričao je Marin Šego te za kraj prokomentirao i pobjedu protiv Bjelorusa:

• +19
EP u rukometu, 2. kolo, Hrvatska - Bjelorusija Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

'Od prve do zadnje minute odigrali smo na velikom nivou. Držali smo se plana, igrali smo predobro na sredini, nisu nas mogli probiti kroz sredinu. Ono što su i pogađali, pogađali su s krila ili ulascima, bili su otvoreni šutevi...'

Pobjeda je na kraju bila uvjerljiva...

• +17
Hrvatski navijači u Grazu čekaju početak utakmice između Hrvatske i Bjelorusije Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

'Svima mora biti jasno da Bjelorusija nije toliko loša koliko je danas odigrala. Nego smo mi odigrali vrhunsku utakmicu, nismo im dozvolili njihovo najjače oružje. Još bitnije da nismo morali igrati 60 minuta, ušli su ljudi koji manje igraju, da i oni malo osjete atmosferu. Turnir je dug i naporan, sigurno da ćemo trebati svakoga', zaključio je Marin Šego.