Logo (1)

Pala i bjelorusija

Najbolji igrač protiv Bjelorusije najavio: 'Dižemo se iz utakmice u utakmicu, sve smo bolji i pokazat ćemo tko je Hrvatska!'

• S.K.
  • Zadnja izmjena 11.01.2020 18:22
  • Objavljeno 11.01.2020 u 18:22

Igor Karačić i Luka Cindrić su se osvrnuli na susret s Bjelorusijom i na ono što slijedi

Nakon pobjede protiv Crne Gore na otvaranju Europskog prvenstva (27:21), hrvatski rukometaši su uvjerljivim trijumfom nad Bjelorusijom stigli nadomak plasmana u drugu fazu. 'Kauboji' su slavili s 31:23, a za igrača utakmice izabran je Fran Karačić koji se nakon susreta zahvalio navijačima.

• +19
EP u rukometu, 2. kolo, Hrvatska - Bjelorusija Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

'Bilo je prelijepo igrati, kao da igramo u Hrvatskoj. Jednostavno smo morali dati sve od sebe. Od prve minute smo ispoštovali sve što je trener rekao. Sve njihove snage smo zatvorili i pokazali ono što Hrvatska mora pokazivati, a to je bogata obrana i što više golova. Znamo koliko je opasan primjerice Kuleš, to su igrači kojima ne treba dati prostora za razmišljaju, a mi to danas uspjeli i nije mogao ništa', rekao je Karačić pa nastavio:

'Dug je još put do kraja, ali nama se diže samopouzdanje iz utakmice u utakmicu. Prezadovoljan sam dosadašnjim dijelom s obzirom na situaciju koju smo imali prije prvenstva i na to koliko ključnih igrača nije odigralo niti minute u zadnjih mjesec dana. Moramo ići 100 posto i sa Srbijom i svima pokazati tko je Hrvatska.'

Karačić je izrazio zadovoljstvo i mlađim suigračima.

'Imamo i sjajne mlade snage koje su odlično iskoristile svaku minutu. To je ono što Hrvatskoj treba, ta mlada i svježa krv uz iskustvo koje imamo. Već sam rekao da polako dižemo samopouzdanje. Neće biti opuštanja ni protiv Srbije. Moramo u svaki susret ući maksimalno koncentrirano, ne samo da pobijedimo, već i zato da se netko ne povrijedi. Ne možemo si dopustiti da nekoga nema u nastavku. Idemo do pobjede i protiv Srbije', zaključio je Karačić.

Pred novinare je izašao i Luka Cindrić koji nije skrivao zadovoljstvo.

'Igramo sve bolje i bolje, a danas smo to pokazali. Igrali smo fantastičnu obranu. Ma sve je funkcioniralo od prve do zadnje minute. Htjeli smo tu pobjedu više od njih, čestitao bih navijačima i svojim suigračima', rekao je Cindrić kojeg je Červar čak uspio i odmoriti s nekoliko starijih igrača:

'Mlađi igrači su dobili šansu i mislim da su ju uspjeli dobro iskoristiti, a mi se nismo puno potrošili što je isto bitno. Mislim da možemo biti jako zadovoljni, ali ima još utakmica. Možemo se proveseliti, ali fokus mora već biti na idućoj utakmici protiv Srbije.'

• +17
Hrvatski navijači u Grazu čekaju početak utakmice između Hrvatske i Bjelorusije Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Za kraj se Cindrić zahvalio brojnim navijačima koji su Hrvatsku bodrili cijeli susret.

'Cijelu utakmicu su nam dali vjetar u leđa i nadam se da će tako biti i u idućim utakmicama. Slijedi nam susret s jakom Srbijom, očekujemo tešku utakmicu. Imamo kvalitetu i nemamo se čega bojati. S ovakvom igrom možemo sve', zaključio je Cindrić.