Gradonačelnik Zagreba Tomislav Tomašević gostovao je u Dnevniku Nove TV gdje je komentirao odgodu rušenja zgrade Vjesnika i posljedice koje će to imati na promet zbog zatvorenog podvožnjaka
'Država provodi nabavu i dobili su žalbu. Država komisija za kontrolu javne nabave ima 30 dana da ju riješi. Ako bude uvažena, usporit će se cijeli postupak. Ako ne bude, sve ide dalje. Nakon što se potpiše ugovor, za 30 dana mi možemo otvoriti podvožnjak i vratiti ćemo propusnost raskrižja', rekao je Tomašević za Novu TV.
'Kada je bio požar, prometna propusnost bila je znatno manja, ali smo za tjedan dana napravili cestu. Kada počne sanacija, vratit ćemo propusnost na 100 posto', napomenuo je.
Financiranje udruga
Oporba Tomaševića optužuje da je više od 5,5 milijuna eura dao bliskim udrugama.
'Sporno im je iz ideoloških razloga, jer se targetiraju određene udruge u kulturi, a ne govori se koliko smo novca potrošili na sve', odgovorio je.
'To je krenulo još u kampanji. Volio bih čuti po kojem su to kriteriju 'naše' udruge. Sve udruge su dobile više novca. Udruga Domino, koja je spomenuta i koju oporba napada, dobila je sedam puta manje novca od Rukometnog kluba Zagreb', dodao je.
Afere
Na početku prvog mandata govorio je, napomenula je reporterka, da za vrijeme njegove vlasti neće biti afera, ali afera je bilo.
'Ne mogu garantirati za svaku osobu od 25.000 zaposlenih u gradskoj upravi. Ali, mogu garantirati da će transparentnost biti potpuna i da ću zaštitit zvizdače', rekao je gradonačelnik Zagreba.
'Ne možete iskorijeniti korupciju, ali možete napraviti sustav da se ona minimizira', napomenuo je.
O Thompsonu
Tim Marka Perkovića Thompsona, kojemu Tomašević nije dozvolio drugi koncert u Areni Zagreb, protiv njega je podnio kaznenu prijavu.
'Nije me USKOK kontaktirao. Vidio sam u medijima da je prijava podnesena, ali donio sam odluku i iza nje stojim. Što se tiče istrage, nemam nikakvih saznanja', ustvrdio je Tomašević.
Upitan što će učiniti ako rukometaši budu tražili da im, ako osvoje medalju, Thompson svira na dočeku, gradonačelnikje rekao: 'Ne želim se uopće uključivati u te rasprave. Želim da pobijede, da dođu do kraja i ne želim politizirati svaku stvar u sportu.'