SLETIO U JARAK

Stravična nesreća u Mađarskoj: Prevrnuo se autobus, najmanje 12 mrtvih

16.08.2026 u 08:56

Dodajte tportal.hr u omiljene izvore

Najmanje 12 osoba poginulo je, a deset ih je ozlijeđeno u teškoj prometnoj nesreći koja se rano u nedjelju dogodila na autocesti M3 na istoku Mađarske. Poljski autobus sletio je s ceste u jarak i prevrnuo se, objavile su mađarske vlasti

Nesreća se dogodila oko jedan sat poslije ponoći kod Mezőkeresztesa, na 139. kilometru autoceste M3. Autobus poljskih registracijskih oznaka kretao se prema Nyíregyházi kada je na ravnom dijelu ceste iz zasad neutvrđenih razloga skrenuo s kolnika, završio u jarku i prevrnuo se, javlja Reuters.

Prema prvim nalazima policije, postoji sumnja da je vozač zaspao za upravljačem. Policija je objavila da će vozač autobusa biti priveden, dok se istraga o okolnostima tragedije nastavlja.

Mađarska državna novinska agencija MTI navodi da se u autobusu nalazilo 57 putnika i dvojica vozača. Ozlijeđeni su prevezeni u bolnice, a spasilačke ekipe tijekom noći izvlačile su putnike iz prevrnutog vozila.

Mađarski premijer Peter Magyar potvrdio je da je u nesreći poginulo 12 ljudi te izrazio sućut obiteljima stradalih i zahvalio pripadnicima hitnih službi koji su sudjelovali u spašavanju.

Policija je zbog očevida i uklanjanja autobusa zatvorila dio autoceste M3 u smjeru Nyíregyháze. Promet je preusmjeren kod Mezőkeresztesa, a vozila se na autocestu mogu vratiti kod Emőda.

Točan uzrok nesreće utvrdit će istraga.