ukrajinci optužuju ruse
Otet još jedan ukrajinski gradonačelnik?

Izvor: Društvene mreže / Autor: Dmitro Kuleba/Twitter
"Ratni zločini postaju sve sustavniji", napisao je na Facebooku Oleksandr Starukh, šef vojne uprave u regiji Zaporižje.
Dnjeprorudne je gradić s 20.000 stanovnika na rijeci Dnjepar.
-
odveli ga rusi
[VIDEO] Zelenski od Macrona i Scholza traži pomoć u oslobađanju otetog gradonačelnika Melitopolja
-
32
rat u ukrajini
Ukrajina tvrdi da su Rusi oteli gradonačelnika Melitopolja
-
28
Mihailo Fedorov
Najmlađi ukrajinski ministar vodi digitalni rat protiv Rusije, a osobito mu je koristan Twitter: 'Koristimo svaku priliku da pokažemo kakvi se užasi događaju u Ukrajini'
Kijev je ranije već objavio da su ruske snage otele gradonačelnika Melitopolja Ivana Fedorova, a Rusija je na tom osvojenom području postavila guvernerku, prvi takav potez od početka invazije.
Lokalna proruska zastupnica Galina Danilčenko imenovana je za guvernerku i pozvala je stanovnike grada na jugu Ukrajine da se "prilagode novoj stvarnosti".
Danilčenko je zatražila da građani prestanu prosvjedovati protiv ruskih okupacijskih snaga i naglasila da u gradu još uvijek ima ljudi koji će pokušati destabilizirati "situaciju i izazvati loše ponašanje".