HEBRANG U ŠIROKOM BRIJEGU

'Neki kandidati nisu učinili ništa za Hrvate u BiH

04.12.2009 u 21:02

Bionic
Reading

Predsjednički kandidat HDZ-a Andrija Hebrang ustvrdio je u petak u Širokome Brijegu da su pojedini kandidati bili dezerteri u Domovinskom ratu ili da do predsjedničke kampanje nisu učinili ništa za Hrvate u BiH

'Ovi izbori su posebno značajni za Hrvate u BiH jer određuju kakav će odnos prema njima imati hrvatski predsjednik. Na sceni ima nekoliko kandidata koji su ostavili Hrvate u BiH kada im je bilo najteže. To su oni koji su pobjegli iz Domovinskog rata u inozemstvo ili su se sakrili u Zagrebu. Nisu se sjetili Hrvata u BiH sve do ovih izbora', rekao je Hebrang za lokalne medije u petak navečer u Širokom Brijegu.

Hebrang je dodao da Hrvati u BiH trebaju podržati njega. 'Ja sam bio taj koji je došao među Hrvate u BiH, Hercegovinu, Srednju Bosnu i Posavinu u trenutcima kada je to najviše trebalo i pomogao sam najviše što sam mogao. Dajem jamstvo da ću s Pantovčaka proširiti intenzivnu međunarodnu mrežu kojoj će cilj biti svesrdna pomoć opstanku i ostanku Hrvata u BiH', istaknuo je Hebrang.

Hebrang je u Širokom Brijegu u petak obišao franjevački samostan. U subotu će posjetiti Mostar gdje će razgovarati s predstavnicima dva HDZ-a u BiH.