ZANIMLJIVO U KOPRIVNICI

MAXtv Prva liga: Dva remija, Oršić zaustavio crni niz Intera

23.02.2013 u 17:21

Središnji dio 21. kola MAXtv Prve lige obilježila su dva neodlučena rezultata. Osijek i Istra su u Gradskom vrtu odigrali dvoboj bez golova, dok je ogled između Slavena Belupa i zaprešičkog Intera završio rezultatom 2:2 (2:1)

Istra 1961 je u srcu Slavonije dokazala da je iznimno tvrd orah. Družina trenera Igora Pamića sačuvala je mrežu i uzela novi gostujući bod. Sada su Istrijani dva boda iznad zone ispadanja, dok Osječani čuvaju (još uvijek) pristojnu distancu sa sedam bodova 'iznad crte'.

Daleko efikasniji bio je dvoboj u Koprivnici. Već početak je najavio da se sprema dobra utakmica kada je nakon samo šest minuta zasvjetlio rezultat 1:1. Slaven je poveo preko efikasnog Nikole Raka, a Inter je munjevito uzvratio golom kojega je potpisao Mislav Oršić. Već u 13. minuti Vedran Purić je ponovno doveo domaćine u vodstvo, a na zadnji odgovor se čekalo do sredine nastavka. Tada je (u 73. minuti) dvostruki strijelac postao Oršić, te je uslijedio još jedan remi.

Inter je tako prekinuo niz od četiri poraza i u zoni je opstanka zbog bolje gol razlike od Zadra. Slaven je na začelju skupine koja konkurira za Europu i ne more ga najteže brige.