MAXtv PRVA LIGA - 20. KOLO

Alispahićev udarac glavom vrijedan tri boda

03.03.2012 u 19:25

Baš kao što je i najavljivao, trener Dinama Ante Čačić u dvoboj s Osijekom ušao je u nešto drugačijem sastavu nego prošlog vikenda u Karlovcu, a priliku od prve minute dobili su Rukavina i Krstanović. No oni nisu zabili, ali je to učinio Mehmed Alispahić

Dinamo je teškom mukom sa 1:0 svladao Osijek te zadržao osam bodova prednosti pred Hajdukom. No moglo je po 'modre' sve završiti kudikamo gore da Marko Babić u šestoj minuti nije uputio traljav udarac s 'bijele točke', odnosno da ga Kelava nije 'čekao'. Krivac za penal bio je kapetan Bišćan koji je po nogama 'opleo' Ibriksa, pa je zato Bišćan bio i najsretniji nakon Kelavine reakcije.

Nakon tog promašaja gosti su malo 'potnuli', odnosno Dinamo se rastrčao. Međutim, konkretnijih prigoda nije bilo, već samo pokušaja iz daljine, prvo Ibanezova, a potom i Vrsaljkova, no oba je uspješno zaustavio Ivan Vargić.

Gosti su svoju novu prigodu čekali do 32. minute, odnosno pokušaja Antona Maglice, no oni su ostali negdje 'u magli', pa se na odmor otišlo sa 0:0.

U drugom dijelu, nakon Čačićevih zamjena, odnosno ulaska Sylvestra i Tomečaka, Dinamo je bio nešto konkretniji. Prvo je u 61. minuti Vida nakon slobodnjaka, koji je usput i dodirnuo nekog od igrača, pogodio vratnicu, da bi u 62. minuti, nakon Pivarićeva ubačaja s lijeve strane Mehmed Alispahić glavom poentirao za 1:0.

Osječani su vrlo brzo mogli do izjednačenja, međutim, Antonio Perošević nije imao sreće. Sjajno je prebacio Kelavu, lopta je pogodila drugu stativu, no umjesto u gol, lopta se prošetala po gol-crti i otišla van terena. Do kraja utakmice, osim velike borbenosti, nismo vidjeli gotovo ništa. A mogli smo da je Tomečak u zadnjim sekundama ponudio neko jednostavnije rješenje od driblinga.

REZULTATI
Petak -
Inter - Slaven Belupo 0:1 (Glavica 60)
Zagreb - Hajduk 2:4 (Abdurahimi 40, Šovšić 90+1 / An. Sharbini 19, 43, Gabrić 44, Vukušić 63)