engleska liga

West Ham i Everton tonu sve dublje, Tottenham potvrdio sjajnu formu

03.03.2018 u 19:47

U 29. kolu Premier lige Tottenham je očekivano svladao Huddersfield 2:0, te se je probio na treće mjesto prvenstvene ljestvice. Dvostruki strijelac za 'spurse' bio je Južnokorejac Heung-Min Son koji je ove sezone zabio 10 golova u Premier ligi...

Nikole Vlašića ponovno nije bilo u sastavu Evertona, koji je na gostovanju kod Burnleyja izgubio 1:2. Everton je poveo u 20. minuti golom Cenka Tosuna, ali u drugom poluvremenu Burnley je 'okrenuo' golovima Ashleyja Barnesa (56) i Chrisa Wooda (80) stigao do pobjede.

Posljednjeplasirani West Bromwich Albion, koji ima samo 20 bodova, sve je bliže ispadanju, a novi poraz doživio je kod Watforda (0:1). Presudio im je Troy Deeney u 77. minuti.

Swansea, koji je dugo bio na začelju, u posljednjih šest kola ostvario je četiri pobjede i jedan remi, a u subotu je kod kuće svladao West Ham 4:1. Sada je na 13. mjestu, ima 30 bodova kao i 'čekićari' kojima je ovo bio drugi prvenstveni poraz u nizu.

Infarktno je bilo u Leicesteru, tamo su 'lisice' do 97. minute utakmice gubile od Bournemoutha 1:0 (iz penala je za vodstvo zabio King u 35. minuti). A onda se u posljednjim sekundama utakmice ukazao 'odbjegli sin' Riyad Mahrez. Alžirac je štrajkao jer ga klub u zimskom prijelaznom roku nije prodao Manchester Cityju, čak je i nestao na nekoliko dana... No, sad se ukazao u pravom trenutku. Uzeo je loptu i izveo savršeni slobodnjak, zabio za 1:1 Leicestera i spas barem jednog boda.