dajte im da igraju!

Hrvatski dan u Bundesligi: Kramarić i Pjaca zabili za pobjedu, Kovač lovi Ligu prvaka

03.03.2018 u 18:14

U 25. kolu Bundeslige hrvatski reprezentativci Andrej Kramarić i Marko Pjaca donijeli su pobjede svojim klubovima. Kramarić je zabio za 1:0 Hoffenheima te asistirao Gnabryju za gostujuću pobjedu kod Augsburga. Bio je to peti Kramarićev gol u posljednjih pet utakmica. Marko Pjaca zabio je pobjednički gol za Schalke koji je doma dobio Herthu 1:0...

Hrvatski napadač Andrej Kramarić igra u odličnoj formi, već petu utakmicu zaredom u Bundesligi upisao se u strijelce. U subotu na gostovanju kod Augsburga Kramarić je u 30. minuti iz teške pozicije zabio glavom sa 13 metara za vodstvo Hoffenheima, a u 51. je asistirao Sergeu Gnabryju za 2:0.

Kramarić je najkorisniji igrač Hoffenheima s 8 golova i 4 asistencije.

Schalke je kod kuće dobio Herthu 1:0, a pobjednički gol zabio je hrvatski napadač Marko Pjaca u 37. minuti. To mu je drugi gol za Schalke, u koji je došao ove zime na posudbu iz Juventusa. Pjaca je iz igre izašao u 66. minuti.

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, protiv Hannovera je slavio 1:0 golom Dannyja da Coste u 39. minuti. Napadač Ante Rebić je za Eintracht igrao do 89. minute, a u prvih 20 minuta dva puta je ozbiljno zaprijetio protivničkom golu. U 6. minuti pucao je po sredini gola, pa je golman Hannovera to lakoćom ukrotio, a u 16. minuti je glavom gađao donji lijevi kut i golman gostiju jedva je zaustavio loptu.

• +17
Andrej Kramarić, hrvatski reprezentativac i napadač Hoffenheima Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Wolfsburg, koji se nalazi u opasnoj zoni, na svom je stadionu izgubio od Bayer Leverkusena 2:1. Za Leverkusen su zabili Lucas Alario (31-pen) i Julian Brandt (78), a utješni gol za 'vukove' dao je Admir Mehmedi (79).

Napadač Josip Brekalo je za Wolfsburg igrao do 67. minute, a branič Tin Jedvaj odigrao je drugo poluvrijeme za Leverkusen.