TRIJUMF ŠVEĐANA

Talijanima opasno visi plasman na SP, to odgovara Hrvatskoj

10.11.2017 u 22:55

U prvom dvoboju dodatnih europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018 u Solni švedski nogometaši su slavili protiv Italije s 1:0

Šveđani su uspjeli doći kod do minimalne pobjede pa četverostrukog svjetskog prvaka Italiju čeka teška zadaća u ponedjeljak u uzvratu u Milanu.

Prvo poluvrijeme utakmice u Solni ponudilo je oprezan nogomet, pa je prvi udarac u okvir vrata uopće uputio Talijan Candreva tek u 48. minuti utakmice.

• +5
Kvalifikacije za SP 2018., Švedska - Italija Izvor: Reuters / Autor: KAI PFAFFENBACH

Talijani su više napadali u drugom dijelu, no ipak je zabila domaća reprezentacija. U 60. minuti udarac Jakoba Johanssona odbio se od Danielea De Rossija, a lopta je prevarila Gianluigia Buffona i ušla u mrežu.

Matteo Darmian je u 71. minuti pogodio vratnicu, a dokraja je čvrsta švedska obrana izdržala sve talijanske nalete. Bila je ovo i prva pobjeda nad Italijom nakon 1998. godine.

Eventualni prolaz Švedske i ispadanje Talijana odgovara Hrvatskoj, jer ćemo u tome slučaju biti na ždrijebu za SP u drugoj jakosnoj skupini.