Real Madrid i PSG igraju polufinale Svjetskog klupskog prvenstva od 21 sat.
Dok je MetLife stadion u New Yorku u iščekivanju velikog polufinala Svjetskog klupskog prvenstva između Real Madrida i Paris Saint-Germaina, trener madridskog giganta Xabi Alonso održao je vatreni govor u svlačionici i poslao ključnu poruku svojim igračima.
Nakon što je igračima iznio posljednje taktičke upute za okršaj s PSG-om, Alonso je povisio ton i izrekao rečenicu koja se već ušuljala u klupsku svakodnevicu: ‘Dajemo sve od sebe, ne ostavljamo ništa u sebi.’ Njegov zahtjev bio je jasan – potpun angažman i zajednički trud, bez kalkulacija, piše Defensa Central.
Za Xabija Alonsa, kolektiv je iznad svega. Njegov trenerski model temelji se na beskompromisnoj obrambenoj disciplini i timskoj sinergiji – upravo onome što je, kako se često isticalo, nedostajalo u posljednjoj sezoni Carla Ancelottija na klupi Reala.
Bez nepotrebnog kompliciranja i zasićivanja igrača ponavljanjem detalja, Alonso se koncentrirao na emocionalnu mobilizaciju tima. ‘Mi smo Real Madrid – i to ćemo večeras pokazati na terenu’, poručio je baskijski strateg. Njegova filozofija ne temelji se na oslanjanju na pojedince, nego na snazi grupe i mentalitetu zajedništva.